Nicola Zalewski wysłał sygnał Jose Mourinho. Świetne uderzenie Polaka (wideo)

W sparingu AS Roma zdeklasowała Valdinievole Montecatini (10:0). Jedną z bramek zdobył Nicola Zalewski. Młody Polak popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Rafał Szymański
Zalewski wysłał sygnał Mourinho Materiały prasowe / Zalewski wysłał sygnał Mourinho
"Giallorossi" już rozpoczęli przygotowania pod wodzą Jose Mourinho. W pierwszym letnim sparingu mierzyli się z czwartoligowym Valdinievole Montecatini. Faworyci urządzili sobie trening strzelecki.

Po pierwszej połowie było 5:0. Bramki dla AS Roma zdobyli kolejno: Carles Perez, Gianluca Mancini, Borja Mayoral i Riccardo Calafiori. Matteo Santi zmylił własnego bramkarza.

Podopieczni Mourinho nie odpuszczali po zmianie stron. Mayoral skompletował hat-trick, na listę strzelców wpisali się również Nicolo Zaniolo oraz Amadou Diawara.

W 80. minucie rywalizacji błysnął Nicola Zalewski. Polski pomocnik otrzymał podanie i przytomnie uderzył z pierwszej piłki. Golkiper rywali nie zdążył interweniować.

19-letni Zalewski walczy o miejsce w seniorskim zespole. W sezonie 2020/21 zanotował łącznie dwa występy i zapisał na swoim koncie jedną asystę. W 1. kolejce Serie A AS Roma podejmie Fiorentinę (22 sierpnia).

AS Roma - Valdinievole Montecatini 10:0 (5:0)
1:0 - Carles Perez 9'
2:0 - Gianluca Mancini 19'
3:0 - Borja Mayoral 34'
4:0 - Riccardo Calafiori 35'
5:0 - Matteo Santi (s.) 40'
6:0 - Borja Mayoral 54'
7:0 - Nicolo Zaniolo (k.) 61'