El. LM: ciekawie przed rewanżami. Mistrz Gibraltaru postraszył

We wtorkowych meczach II rundy eliminacji Ligi Mistrzów solidną zaliczkę wypracował sobie Ferencvarosi TC, który wygrał 2:0 z Żalgirisem Wilno. W większości par przed rewanżem różnica między drużynami jest mniejsza.

piłkarze Ferencvarosi TC Getty Images / Istvan Derencsenyi / Na zdjęciu: piłkarze Ferencvarosi TC
Ferencvarosi TC zagrało w grupie poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Klub z Węgier zajął ostatnie miejsce w towarzystwie Juventusu, FC Barcelona oraz Dynama Kijów, ale rozsmakował się w elitarnych rozgrywkach i zamierza do nich powrócić. Wygrana 2:0 z Żalgirisem Wilno, którą zapewnili strzałami Myrto Uzuni oraz Tokmac Nguen, mocno przybliża zespół z Budapesztu do III rundy eliminacji.

Ciekawie było w rywalizacji Lincoln Red Imps z CFR Cluj. Do przerwy prowadziła drużyna z Gibraltaru, pachniało niespodzianką po strzale Marco Rosy. Klub z Rumunii musiał ratować się przed kompromitacją i na szczęście dla siebie miał w składzie Gabriela Debeljuha. W kwadransie po przerwie wykorzystał karygodne błędy w obronie Red Imps i w pojedynkę odwrócił wynik na 2:1.

Podobny przebieg miało spotkanie Rapidu Wiedeń ze Spartą Praga. Inna drużyna schodziła do szatni zadowolona po pierwszej połowie i po ostatnim gwizdku. Sparta prowadziła dzięki uderzeniu Ladislava Krejciego młodszego, a w drugiej połowie Christoph Knasmuellner po pierwsze dopadł przeciwnika, a po drugie zapewnił przewagę 2:1 Rapidowi.

Celtic Glasgow i FC Midtjylland zakończyli mecz dziesięciu na dziesięciu. W pierwszej połowie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Nir Bitton. Po przerwie siły liczebne wyrównały się, ponieważ sędzia przedwcześnie wykluczył z gry Andersa Dreyera. W golach również remis i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

W środę między innymi początek rywalizacji Legii Warszawa z Florą Tallin. Mecz przy Łazienkowskiej o godzinie 21.