28. kolejka Serie A: Roma górą w meczu na szczycie

W hitowej konfrontacji 28. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A AS Roma pokonała na stadionie Olimpico w Rzymie AC Milan. Goście bardzo długo prowadzili na terenie rywala, ale trzy minuty przesądziły o ich porażce. Szalę zwycięstwa na korzyść Giallorossich przechylił Mirko Vucinić.

Agnieszka Kiołbasa

Podopieczni Carlo Ancelottiego jedenaście minut po przerwie zdobyli bramkę, która pozwoliła im uwierzyć w zdobycie stolicy Włoch. Do kapitulacji Brazylijczyka Doniego zmusił jego rodak Kaka. Roma, która ostatnimi czasy przeżywa znakomite chwile, konsekwentnie atakowała i jej starania przyniosły spodziewane owoce. Na dwanaście minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził rezerwowy Giuly. 180 sekund później do siatki trafił inny rezerwowy Mirko Vucinić, ustalając wynik rywalizacji na 2:1.

AS Roma - AC Milan 2:1 (0:0)
0:1 - Kaka 56?
1:1 - Giuly 78?
2:1 - Vucinić 81?

Roma: Doni, Cicinho, Panucci, Juan, Tonetto, De Rossi, Pizarro (62? Giuly), Taddei (72? Aquilani), Perrotta, Mancini (56? Vucinić), Totti.

Milan: Kalac, Oddo, Maldini, Kaladze, Favalli, Gattuso, Pirlo, Ambrosini (85? Gilardino), Kaka (88? Paloschi), Seedorf (73? Emerson), Pato.

Żółte kartki: Gattuso, Pato, Favalli (Milan).

Sędzia: Rizzoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)