Julian Nagelsmann czeka na przełamanie. Bayern przegrał z ligowym rywalem

Mistrzowie Niemiec zawiedli po raz kolejny. W środę Bayern Monachium przegrał 0:2 z Borussią M'Gladbach. Nowy sezon Bundesligi rozpocznie się już 13 sierpnia.

Rafał Szymański
Michael Cuisance Getty Images / Roland Krivec/DeFodi Images / Na zdjęciu: Michael Cuisance
Julian Nagelsmann postawił na eksperymentalny skład w sparingu ze "Źrebakami". W kadrze Bayernu Monachium nie został uwzględniony Robert Lewandowski, który na początku tygodnia zameldował się w klubie po urlopie.

Pierwsza bramka padła dopiero po 59 minutach rywalizacji. Hannes Wolf wykorzystał asystę Joe Scally'ego i znalazł sposób na Rona-Thorbena Hoffmanna. W 76. minucie Michael Wentzel ustalił wynik na 2:0 dla Borussii.

Bawarczycy próbowali odpowiedzieć. W samej końcówce bliski szczęścia był Serge Gnaby. Sędzia uznał jednak, że reprezentant Niemiec był na pozycji spalonej.

Wcześniej Bayern Monachium niespodziewanie przegrał 2:3 z 1.FC Koeln i zremisował 2:2 z Ajaksem Amsterdam. W trakcie meczu z Holendrami grupa kibiców ubliżała Nagelsmannowi (więcej TUTAJ). Młody trener wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Bayernie.

31 lipca jego podopieczni zagrają jeszcze z SSC Napoli. W 1. rundzie Pucharu Niemiec rywalem Bayernu będzie Bremer SV (6 sierpnia). Na inaugurację Bundesligi zespół Nagelsmanna zmierzy się właśnie z Borussią M'Gladbach (13 sierpnia).

Bayern Monachium - Borussia M'gladbach 0:2 (0:1)
0:1 - Hannes Wolf 59'
0:2 - Michael Wentzel 76'