eWinner II liga: Stal Rzeszów postrzelała. Huczne powitanie beniaminków

Najwyższe zwycięstwo na inaugurację eWinner II ligi odniosła Stal Rzeszów. Jednego z goli w wygranym 5:1 meczu z Garbarnią Kraków strzelił Patryk Małecki. Pewnym krokiem na szczebel centralny wkroczyli czterej beniaminkowie.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Poprzedni sezon był rozczarowaniem dla Stali Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia spisała się gorzej niż rok wcześniej, nie uczestniczyła w walce o bezpośredni awans, a nawet na załapała się do barażów. Wzmocniona między innymi Patrykiem Małeckim, Andreją Prokiciem czy Krzysztofem Danielewiczem zwyciężyła na inaugurację nowych rozgrywek 5:1 z Garbarnią Kraków. Wszyscy wspomniani piłkarze strzelili po golu, a w kanonadę na inaugurację włączyli się Damian Michalik i Bartłomiej Poczobut.

Wiceliderem jest Motor Lublin dzięki zwycięstwu 4:1 ze Zniczem Pruszków. Pierwsze skrzypce zagrał na Mazowszu napastnik Michał Fidziukiewicz. Otworzył on sezon hat-trickiem, a dwa gole zdobył z rzutów karnych. Sporo wrażeń w Kaliszu, w którym KKS 1925 miał dwubramkową stratę do Olimpii Elbląg jeszcze na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu, a w doliczonych minutach doprowadził do remisu 2:2 z jedenastki. Stopa nie zadrżała Mateuszowi Majewskiemu.

Pewnym krokiem wkroczyli na szczebel centralny beniaminkowie. Już w piątek Ruch Chorzów zremisował 1:1 z Pogonią Siedlce. Pozostałym "nowicjuszom" powiodło się jeszcze lepiej. Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała 2:0 na stadionie Sokoła Ostróda, a Wisła Puławy pokonała 2:1 GKS Bełchatów. Jednego z goli strzelił Bartłomiej Bartosiak, były zawodnik Brunatnych. Radunia Stężyca zwyciężyła 1:0 z Lechem II Poznań po pierwsze dzięki strzałowi Sebastiana Deji, a po drugie dzięki interwencji bramkarza. Kacper Tułowiecki obronił strzał Jakuba Karbownika z rzutu karnego w 88. minucie.

1. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 5:1 (1:0)

1:4 - Michał Fidziukiewicz (k.) 53'

KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg 2:2 (0:1)

1:1 - Maciej Górski 76'

Sokół Ostróda - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:1)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?