Fortuna I liga: GKS Katowice i Arka Gdynia tracili prowadzenie

GKS Katowice zdobył punkt w pierwszym meczu po powrocie do Fortuna I ligi. Miał dużą szansę na zdobycie kompletu "oczek", ale nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia i stracił gola na 2:2 w czasie doliczonym do meczu z Resovią.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Po dwóch latach przerwy GKS Katowice można oglądać na zapleczu PKO Ekstraklasy. Podopieczni Rafała Góraka mieli duży apetyt i szansę na zdobycie kompletu punktów w pierwszym meczu po awansie. Po golach Adriana Błąda i Filipa Szymczaka prowadzili 2:0 i taki wynik utrzymał się aż do 74. minuty. Po trafieniu kontaktowym Bartosza Jarocha rzeszowianie nabrali wiatru w żagle, a bramka na 2:2 padła w doliczonym czasie po strzale Aleksandra Komora - dobrze zresztą znanego na Górnym Śląsku. "Z piekła do nieba" - napisała Resovia na Twitterze.

Arka Gdynia również zremisowała na własnym stadionie, choć była na prowadzeniu. Jej konfrontacja z Zagłębiem Sosnowiec zakończyła się rezultatem 1:1 i od początku była wypełniona sytuacjami podbramkowymi po obu stronach boiska. W pierwszej połowie szwankowała skuteczność. Wstrzelili się po powrocie z szatni na boisko piłkarze debiutujący w nowych barwach. Arka nacieszyła się prowadzeniem po uderzeniu Michała Bednarskiego tylko przez 10 minut. Wyrównał zmiennik Alex Tanque z rzutu karnego.

Puszcza Niepołomice rozpoczęła sezon w zdecydowanie lepszym samopoczuciu niż kończyła poprzedni. Tomasz Tułacz pozostał na stanowisku szkoleniowca i mógł liczyć na kilka wzmocnień w letnim oknie transferowym. W meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie wystąpili między innymi Rafał Boguski, Emile Thiakane oraz Piotr Mroziński. Ostatni z wymienionych ustalił wynik na 2:0.

1. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Resovia 2:2 (1:0)
1:0 - Adrian Błąd 18'
2:0 - Filip Szymczak 52'
2:1 - Bartosz Jaroch 74'
2:2 - Alekander Komor 90'

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 - Michał Bednarski 62'
1:1 - Alex Tanque (k.) 72'

GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1) 0:1 - Daniel Feruga (sam.) 45' 0:2 - Piotr Mroziński 82'