El. LE: Galatasaray zawiodło w Stambule. Pewne zwycięstwo Rapidu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Kibice Galatasaray Stambuł
Getty Images / / Kibice Galatasaray Stambuł

Galatasaray zremisowało u siebie z St Johnstone (1:1). Swojej drużynie nie pomógł Fernando Muslera, który w drugiej połowie został wyrzucony z boiska. O krok od awansu jest Rapid, który pokonał 3:0 Anorthosis.

Turecki zespół szybko pożegnał się z Ligą Mistrzów i przystąpił do rywalizacji w Lidze Europy. Podopieczni Fatiha Terima trafili na St Johnstone. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Stambule.

Do 58. minuty utrzymywał się remis 0:0. Fernando Muslera brutalnie potraktował rywala i został ukarany czerwoną kartką. Sędzia Sandro Scharer wskazał na jedenasty metr. Bramkarza Galatasaray zastąpił Berk Balaban, który nie zdołał odbić piłki po strzale Jasona Kerra

Gospodarze grali w osłabieniu, ale doprowadzili do wyrównania. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Sacha Boey. Francuz dał nadzieję Galatasaray przed rewanżem w Szkocji.

Rapid Wiedeń nie pozostawił złudzeń Anorthosisowi i zwyciężył 3:0. Wynik mógł być jeszcze wyższy, natomiast Christoph Knasmullner zmarnował rzut karny. Spotkanie NS Mura - Żalgiris zakończyło się bezbramkowym remisem. Spotkania rewanżowe zaplanowane są na 10 oraz 12 sierpnia. III runda eliminacji Ligi Europy:

Galatasaray Stambuł - St Johnstone FC 1:1 (0:0)

NS Mura - Żalgiris Wilno 0:0

Rapid Wiedeń - Anorthosis Famagusta 3:0 (1:0)

Kajrat Ałmaty - Alaszkert Erywań 0:0

FK Jablonec - Celtic Glasgow 2:4 (1:2)

Omonia Nikozja - Flora Tallinn 1:0 (1:0)

Lincoln Red Imps - Slovan Bratysława 1:3 (0:1)