Przegrywają także z amatorami - relacja meczu Piast Kobylin - KGHM Zagłębie Lubin

Największy sukces w całej 85-letniej historii klubu zanotowali piłkarze Piasta Kobylin W rywalizacji z nimi w 1/32 finału Remes Pucharu Polski niewiele do powiedzenia miał zespół GHKM Zagłębia Lubin.

Dawid Bilski

Mimo, że podopiecznym Andrzeja Lesiaka nie wiedzie się w rozgrywkach ligowych to w pucharowym starciu z amatorami z Kobylina byli zdecydowanym faworytem. Miejscowi kibice zastanawiali się, w jakich rozmiarach przegrają ich ulubieńcy. Było jednak zupełnie inaczej i to drużyna Piasta można to śmiało powiedzieć sprawiła wielkie lanie ekipie z Lubina.

W pierwszym kwadransie meczu przyjezdni stracili swojego bramkarza. Kontuzji doznał Aleksander Ptak. Na boisku musiał się, więc pojawić jego zmiennik Jewhen Kopył. Kilka strzałów z dystansu Łukasza Hanzela i Ilijana Micanskiego nie zaskoczyło golkipera gospodarzy.

W szeregach miejscowych radość zapadła w 33. minucie, wtedy prowadzenie Piastowi dał Jakub Pospiech. Jeszcze przed przerwą, a dokładniej w 41. minucie na 2:0 podwyższył Michał Rejek. Piłkarz Piasta popisał się celnym uderzeniem na bramkę rywala z odległości około 25 metrów.

Po zmian stron kibice spodziewali się naporu ze strony piłkarzy Zagłębia. Różnicy na murawie jednak nie dało się zauważyć. Co prawda kontaktową bramkę w 65. minucie zdobył Micanski, jednak miejscowi nie pozwolili się zepchnąć do defensywy i oddać inicjatywę rutynowanej drużynie.

W 72. minucie nadzieje fanów Zagłębie na korzystny rezultat w meczu rozwiązał Tomasz Kempiński. Napastnik Piasta zdecydował się na strzał z 20 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki lubinian. W tej akcji ucierpiał Łukasz Jasiński. Obrońca Zagłębia o własnych siłach udał się do karetki i został odwieziony do szpitala.

Zdegustowani postawą swoich piłkarzy kibice Zagłębia opuścili sektor, zaprzestając dopingu lubińskiej drużyny. Podopiecznym Andrzeja Lesiaka nie wiedzie się nie tylko w lidze, nie potrafili sprostać zaledwie 4-ligowcom z Kobylina.

W tym małym miasteczku zapanowała wielka euforia po końcowym gwizdku. Fani Piasta oraz jego piłkarze już teraz wyczekują na przeciwnika, który zostanie wylosowany im w 1/16 finału Remes Pucharu Polski.

Piast Kobylin - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)
1:0 - Pospiech 33'
2:0 - Rejek 41'
2:1 - Micanski 65'
3:1 - Kempiński 72'

Piast: Sadowski - Kowalski, Biernat, Skrzypczak, Reyer - Niedbała (88' Andrzejewski), Kendzia, Kurzawa, Pospiech (83' Sikora) - Rejek (60' Nowicki), Kempiński.

Zagłębie: Ptak (14' Kopył) - Błąd, Jasiński (72' Dinis), Rymaniak, Costa, Hanzel, Świerczewski, Chyła (50' K. Jackiewicz), Caiado - Plizga, Micanski.