"Piorunujący" strzał Bartosza Salamona. Mocny kandydat do bramki kolejki [WIDEO]

Bartosz Salamon przyczynił się do zwycięstwa Lecha Poznań z Cracovią (2:0). Piłkarz gospodarzy podjął odważną próbę zza pola karnego i wpisał się na listę strzelców.

Rafał Szymański
efektowny strzał Bartosza Salamona Materiały prasowe / Canal+ Sport / Na zdjęciu: efektowny strzał Bartosza Salamona
"Kolejorz" przystąpił do rywalizacji w 3. kolejce w roli zdecydowanego faworyta. Od początku podopieczni Macieja Skorży przejęli inicjatywę, jednak po pierwszej odsłonie był remis 0:0.

W 47. minucie Lubomir Satka oddał piłkę Bartoszowi Salamonowi, ten znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i mocno uderzył. Karol Niemczycki najwyraźniej był zasłonięty, bramkarz Cracovii nie zdążył zareagować.

Później Jakub Kamiński podwyższył wynik po asyście Barry'ego Douglasa i gospodarze zwyciężyli 2:0. Lech Poznań ma w dorobku już siedem punktów i na ten moment jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy.

Salamon strzelił drugiego gola po przeprowadzce do Poznania w styczniu. Trafienie środkowego obrońcy śmiało może kandydować do miana najładniejszej bramki w bieżącej kolejce

Szkoleniowiec chwalił swojego zawodnika. - Cieszę się, że bramka padła z dystansu. Brawo dla Bartka za decyzję. Wiemy, że ma piorunujące uderzenie i dzisiaj to było nam potrzebne - skomentował Skorża na antenie stacji Canal+ Sport.