Brighton wiceliderem Premier League. Jakub Moder wszedł w końcówce

Brighton and Hove Albion ma komplet punktów po dwóch seriach gier. Drużyna Grahama Pottera zwyciężyła 2:0 z Watford FC. Menadżer gospodarzy wpuścił reprezentanta Polski w końcówce meczu.

Rafał Szymański
Jakub Moder (z lewej) i Ismaila Sarr Getty Images / Kieran Cleeves - PA Images / Na zdjęciu: Jakub Moder (z lewej) i Ismaila Sarr
Podopieczni Grahama Pottera szybko przeszli do konkretów. W 10. minucie Pascal Gross dośrodkował z narożnika, a następnie Shane Duffy wygrał pojedynek powietrzny. Po uderzeniu piłkarza Brighton piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce.

Gospodarze nie odpuszczali i udokumentowali swoją przewagę w 41. minucie. Yves Bissouma odebrał piłkę Tomowi Cleverley'owi, chwilę później Neal Maupay nie zmarnował stuprocentowej sytuacji. Przed końcem pierwszej połowy francuski napastnik doznał kontuzji braku i nie był w stanie kontynuować gry. Aaron Connolly zastąpił Maupay'a.

Brighton z sześciopunktowym dorobkiem jest tymczasowo wiceliderem Premier League. Watford poniósł pierwszą porażkę w bieżącym sezonie i zajmuje 12. miejsce.

Po stronie "Mew" występ zanotował Jakub Moder. Reprezentant Polski w 80. minucie zmienił Adama Lallanę. Przed tygodniem drużyna Pottera wygrała 2:1 z Burnley, a Moder asystował przy jednej z bramek. Tym razem Michał Karbownik nie zmieścił się w kadrze meczowej Brighton. Brighton and Hove Albion - Watford FC 2:0 (2:0) 1:0 - Shane Duffy 10' 2:0 - Neal Maupay 41'