Premier League: Liverpool FC nie dał szans kolejnemu rywalowi

Liverpool FC z drugim zwycięstwem w sezonie 2021/2022 Premier League. Tym razem The Reds pewnie rozprawili się przed własną publicznością z Burnley FC (2:0).

Tomasz Rosiński
Diogo Jota (w środku) cieszy się z gola PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Diogo Jota (w środku) cieszy się z gola
Liverpool po wygranej 3:0 z Norwich City przystępował do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta, ale ekipa Burnley zamierzała postawić mu trudne warunki gry i pokusić się co najmniej o punkt w tym starciu.

Od początku rywalizacja na Stadionie Anfield była toczona w szybkim tempie, co musiało się podobać kibicom. Przyjezdni odważnie atakowali, ale w 18. minucie dali się zaskoczyć. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Kostas Tsimikas, zaś celnie główkował Diogo Jota.

Po chwili odpowiedzieli podopieczni Sean'a Dyche'a, a mocny strzał w wykonaniu Dwight'a McNeila obronił Alisson, który wybił piłkę na rzut rożny.

W 26. minucie po świetnym, prostopadłym podaniu Harvey'a Elliotta do siatki trafił Mohamed Salah. Jednakże VAR wykazał, że w momencie zagrania futbolówki Egipcjanin był na minimalnej pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał. Później The Reds mieli przewagę optyczką, lecz więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron na boisku dzielił i rządził już tylko Liverpool FC, który co chwila gościł pod polem karnym Burnley FC i ostrzeliwał bramkę strzeżoną przez Nicka Pope'a.

Gospodarze dopięli swego w 69. minucie, kiedy to składną, błyskawiczną akcję strzałem z pierwszej piłki wykończył Sadio Mane. Asystę w tej akcji zaliczył Trent Alexander-Arnold.

Później podopieczni Juergena Kloppa już tylko kontrolowali wydarzenia na murawie, ale tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra bramkę honorową dla The Clarets mógł zdobyć Ashley Barnes. Jednakże znakomitą interwencją popisał się Alisson, który dzięki temu zakończył potyczkę z czystym kontem.