Ekstraliga kobiet: Szlagier dla TME SMS Łódź. Czarni Sosnowiec dalej bez porażki

W Ekstralidze piłkarek nożnych pozostały już tylko dwie drużyny, które nie zaznały porażki w tym sezonie. To mistrz kraju Czarni Sosnowiec oraz wicemistrz TME SMS Łódź, który w hicie tej serii gier pokonał u siebie Medyka Polomarket Konin 1:0.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek TME SMS Łódź WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki / Na zdjęciu: radość piłkarek TME SMS Łódź
W starciu dwóch niepokonanych dotąd drużyn lepsze okazały się łodzianki, choć aby udokumentować swoją przewagę potrzebowały dopiero rzutu karnego pod koniec gry. W szesnastce faulowana była Klaudia Jedlińska, a z jedenastu metrów trafiła Gabriela Grzybowska, dzięki czemu dała trzy punkty swojej ekipie.

Jedenastkę wykorzystała też Martyna Wiankowska z Czarnych Sosnowiec podczas równolegle rozgrywanego spotkania we Wrocławiu ze Śląskiem Mistrzynie kraju zwyciężyły w stolicy Dolnego Śląska 2:0, bo poza golem z wapna, Wiankowska w drugiej połowie dołożyła jeszcze trafienie z gry.

Pewną wygraną odniósł Górnik Łęczna, który pokonał w Szczecinie Olimpię 4:1, choć w pierwszych minutach drugiej części gry gospodynie doprowadziły do remisu za sprawą Patrycji Ziemby. Jednak w ostatnich 20 minutach bramki Marcjanny Zawadzkiej oraz dwa gole Dominiki Dereń przesądziły losy tego spotkania.

W starciu beniaminków lepsze okazały się piłkarki z Tarnowa. Na boisku w Woli Rzędzińskiej Tarnovia pokonała Rekord Bielsko-Biała 3:1. Z kolei w Bydgoszczy szybki gol w 5. minucie Pauliny Oleksiak rozstrzygnął spotkanie miejscowego Sportisu KKP z AP Lotosem Gdańsk.

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie Ekstraligi odniósł też GKS Katowice, który pokonał na wyjeździe AZS UJ Kraków 2:1 po dwóch golach Nicoli Brzęczek. Dla piłkarek spod Wawelu bramkę honorową zdobyla Natalia Wróbel.