Amp Futbol Euro 2021: Polacy zwyciężyli w meczu inauguracyjnym!

Za nami mecz inauguracyjny mistrzostw Europy w Amp futbolu. Na stadionie Cracovii reprezentacja Polski pewnie wygrała z Ukrainą (3:0). Bartosz Łastowski zasłużył na wyróżnienie.

Rafał Szymański
Krystian Kapłon Newspix / Lukasz Sobala / PressFocus / Na zdjęciu: Krystian Kapłon
Od 12 do 19 września w Krakowie odbywać się będą III mistrzostwa Europy w Amp futbolu. W turnieju biorą udział zawodnicy z jednostronnymi amputacjami lub innymi wadami kończyn. Na niedzielę była zaplanowana ceremonia otwarcia.

W pierwszym spotkaniu grupy A Polska podejmowała Ukrainę. Od samego początku drużyna Biało-Czerwonych przeważała, jednak przed przerwą na tablicy wyników widniał remis 0:0.

Podopieczni Marka Dragosza wyszli zmotywowani na drugą połowę. Autorem pierwszego gola na mistrzostwach był Krystian Kapłon, ukraiński bramkarz nie zdołał odbić piłki po jego uderzeniu.

Po chwili na 2:0 podwyższył Bartosz Łastowski. Ostatnie słowo należało do "polskiego Messiego" - w 52. minucie Łastowski sfinalizował zespołową akcję. Reprezentanci Polski dowieźli korzystny wynik do końca i mogli świętować po ostatnim gwizdku sędziego.

Drużyna trenera Dragosza objęła prowadzenie w grupie A. Polska powalczy o awans z Izraelem (14 września) i Hiszpanią (15 września).

Messi z Polski, którym zachwycali się Argentyńczycy. "Raz brałem kule, raz sztuczną nogę"