Liga Mistrzów: festiwale strzeleckie. Piłkarze Manchesteru City i Ajaksu Amsterdam zrobili niezłe show

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Andrew Yates / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
PAP/EPA / Andrew Yates / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Łącznie aż 15 goli padło w środowych meczach rozegranych w Manchesterze i Lizbonie. W 1. kolejce Ligi Mistrzów The Citizens pokonali RB Lipsk 6:3, zaś Ajax Amsterdam rozbił Sporting 5:1.

Manchester, finalista poprzedniej edycji LM, był zdecydowanym faworytem starcia z drużyną Lipska i po dwudziestu ośmiu minutach prowadził już 2:0 po bramce Nathana Ake i samobójczym trafieniu Nordiego Mukiele.

Przyjezdnych do walki starał się podrywać Christopher Nkunku, który tego dnia ustrzelił hat-tricka. Jednak dobry występ to było za mało na mistrza Anglii, dla którego gole strzelali jeszcze Riyad Mahrez (z rzutu karnego), Jack Grealish, Joao Cancelo i Gabriel Jesus (w 85. minucie ustalił wynik konfrontacji).

Potyczka Sportingu z Ajaksem była popisem jednego zawodnika, a mianowicie Sebastiena Hallera, który 4-krotnie pokonał Antonio Adana. Natomiast jedno trafienie dla ekipy z Amsterdamu dołożył Steven Berghuis.

Honorową bramkę dla podopiecznych Rubena Amorima jeszcze w pierwszej połowie zawodów zdobył Paulinho.

Liga Mistrzów, 1. kolejka:

Grupa A

Manchester City - RB Lipsk 6:3 (3:1) 1:0 - Nathan Ake 16' 2:0 - Nordi Mukiele 28' (sam.) 2:1 - Christopher Nkunku 42' 3:1 - Riyad Mahrez 45+2' (k.) 3:2 - Christopher Nkunku 51' 4:2 - Jack Grealish 56'  4:3 - Christopher Nkunku 73' 5:3 - Joao Cancelo 75' 6:3 - Gabriel Jesus 85'

Czerwona kartka: Angelino (RB Lipsk) w 79. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Manchester City 6 4 0 2 18:10 12
2 Paris Saint-Germain 6 3 2 1 13:8 11
3 RB Lipsk 6 2 1 3 15:14 7
4 Club Brugge 6 1 1 4 6:20 4

Grupa C

Sporting Lizbona - Ajax Amsterdam 1:5 (1:3) 0:1 - Sebastien Haller 2' 0:2 - Sebastien Haller 9' 1:2 - Paulinho 33' 1:3 - Steven Berghuis 39' 1:4 - Sebastien Haller 51' 1:5 - Sebastien Haller 63'

1 Ajax Amsterdam 6 6 0 0 20:5 18
2 Sporting Lizbona 6 3 0 3 14:12 9
3 Borussia Dortmund 6 3 0 3 10:11 9
4 Besiktas Stambuł 6 0 0 6 3:19 0

Czytaj też: -> Bayern jak walec zmiażdżył rywala. "Możemy wygrać Ligę Mistrzów" -> Liga Mistrzów. Bez niespodzianki w Stambule. Osiemnastolatek w pojedynkę wygrał mecz Borussii

Czy Manchester City okaże się najlepszy w grupie A Ligi Mistrzów 2021/2022?