Jan Bednarek wrócił i udowodnił swoją wartość. Świetne statystyki Polaka

Jan Bednarek odzyskał miejsce w podstawowym składzie "Świętych". Polak był kluczową postacią drużyny, która w 5. kolejce Premier League stawiła czoła Manchesterowi City (0:0).

Rafał Szymański
Jan Bednarek PAP/EPA / Andrew Yates / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Podopieczni Pepa Guardioli utrzymywali się przy piłce, ale nie znaleźli sposobu na Alexa McCarthy'ego. W pierwszej połowie Jan Bednarek prezentował się rewelacyjnie, kadrowicz przeszkodził Jackowi Grealishowi i Raheemowi Sterlingowi.

Po przerwie wspomniany Sterling był sfrustrowany, Anglik bezskutecznie próbował prowokować reprezentanta Polski. Skrzydłowy wpakował piłkę do siatki w doliczonym czasie gry, jednak sędzia Jonathan Moss po konsultacji z VAR nie uznał bramki.

Przez 90 minut Bednarek zanotował pięć odbiorów, cztery przechwyty, zablokował trzy strzały i wygrał sześć z dziewięciu pojedynków. W meczu z Manchesterem City stoper "Świętych" miał celność podań na poziomie 94 proc.

Serwis whoscored.com ocenił występ środkowego obrońcy na "7,9" - Bednarek uzyskał najwyższą notę spośród wszystkich zawodników Southampton FC.

25-latek odzyskał zaufanie w oczach Ralpha Hasenhuttla. W bieżącym sezonie Premier League Bednarek zagrał pierwszy raz w wyjściowym składzie i nie zawiódł swojego menadżera. To świetna wiadomość dla Paulo Sousy, który już wkrótce ogłosi powołania na październikowe mecze Biało-Czerwonych.