Ajax Amsterdam upokorzył rywala. To nie był dzień bramkarza SC Cambuur

Piłkarze Ajaksu Amsterdam byli rozpędzeni po wysokim zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Drużyna Erika ten Haga zdobyła aż dziewięć bramek w starciu z SC Cambuur Leeuwarden.

Rafał Szymański
Danilo Pereira i David Neres Getty Images / Soccrates / Na zdjęciu: Danilo Pereira i David Neres
Zespół Johan Cruyff ArenA rozpoczął strzelanie w 16. minucie sobotniej rywalizacji, Jurrien Timber znalazł sposób na bramkarza Sonny'ego Stevensa. Przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jeszcze Steven Berghuis, Noussair Mazraoui i David Neres.

Zawodnicy Ajaksu nie odpuszczali rywalom po wznowieniu gry. Stevens skapitulował po uderzeniach Dusana Tadicia, Mohameda Daramy'ego, Sebastiena Hallera, Danilo i Neresa, który mógł pochwalić się dubletem.

To była prawdziwa demolka, mistrzowie Holandii wygrali z beniaminkiem aż 9:0 w 5. kolejce Eredivisie. Przypomnijmy, że Ajax w październiku tego roku ustanowił klubowy rekord (13:0 z VVV Venlo).

Ajax po pięciu seriach gier zajmuje 1. w ligowej stawce i pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo. Podopieczni dobrze zaprezentowali się na poziomie Ligi Mistrzów, w ubiegłą środę pewnie wygrali na terenie Sportingu Lizbona (5:1).

Ajax Amsterdam - SC Cambuur Leeuwarden 9:0 (4:0)
1:0 - Jurrien Timber 16'
2:0 - Steven Berghuis 19'
3:0 - Noussair Mazraoui 29'
4:0 - David Neres 38'
5:0 - Dusan Tadić 60'
6:0 - Mohamed Daramy 64'
7:0 - Sebastien Haller 67'