Beniaminek zestresował zawodników AC Milanu

Sporo czasu zajęło zawodnikom AC Milan zapewnienie sobie zwycięstwa 2:0 z Venezią FC. Szymon Żurkowski wskoczył do podstawowego składu Empoli FC i było to szczęśliwe wejście.

piłkarze AC Milan Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
W drugim meczu AC Milan musiał radzić sobie bez doświadczonych egzekutorów. Z powodu urazów w kadrze Stefano Pioliego nie było Oliviera Girouda oraz Zlatana Ibrahimovicia. W zremisowanej 1:1 konfrontacji z Juventusem gra ofensywna Rossonerich nie wyglądała imponująco, a jedynego gola strzelili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W środę problemem było dobranie się do schowanej Venezii. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Za wcześnie było na panikę, ale podopieczni Pioliego mieli za zadanie przyspieszyć.

AC Milan przeważał, a Venezia grała ostrożnie. Wynik nie zmieniał się, dlatego zwiększała się nerwowość w zespole z Lombardii. Po niespełna godzinie seria zmian i na boisko weszli Theo Hernandez, Fikayo Tomori i Alexis Saelemaekers. Po tych przemeblowaniach, w 68. minucie, Brahim Diaz trafił na 1:0. Od tego momentu Milan miał więcej swobody i wygrał ostatecznie 2:0.

Na Sardynii spotkali się dwaj młodzi piłkarze z Polski. Sebastian Walukiewicz wystąpił przez 70 minut w obronie Cagliari Calcio, a Szymon Żurkowski trafił do drugiej linii Empoli FC. Beniaminek lepiej zaprezentował się w pierwszej połowie i miał odrobinę szczęścia. To dlatego, że po strzale na 1:0 Federico Di Francesco był rykoszet, który zmylił Alessio Cragno. Walukiewicz nie miał w tej sytuacji dużo do powiedzenia, był w innym sektorze.

Piłkarze Cagliari musieli organizować się do odrabiania strat w przerwie, a ich niedawno zatrudniony szkoleniowiec Walter Mazzarri przeprowadzał zmiany. Na boisko weszli doświadczeni Diego Godin oraz Kevin Strootmann. W poprzednim meczu z Lazio drużyna z Sardynii strzelała gola po przerwie i liczyła na powtórkę. Skuteczniejsza była jednak ekipa Żurkowskiego, która w 69. minucie zdobyła bramkę na 2:0. Leo Stulac huknął z dystansu po prostu perfekcyjnie.

5. kolejka Serie A:

AC Milan - Venezia FC 2:0 (0:0)
1:0 - Brahim Diaz 68'
2:0 - Theo Hernandez 82'

Cagliari Calcio - Empoli FC 0:2 (0:1) 0:1 - Federico Di Francesco 29' 0:2 - Leo Stulac 69'