Zagranie ręką Pawła Dawidowicza wywołało burzę

Hellas Werona zmarnował dwubramkowe prowadzenie w meczu z Genoą CFC. Paweł Dawidowicz sprokurował rzut karny zagraniem ręką i od tego momentu rozpoczęła się szalona końcówka. Ostatecznie w doliczonym czasie padł gol na 3:3.

Paweł Dawidowicz Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
Hellas Werona jest jednym z dwóch klubów ligi włoskiej, które już po dwóch kolejkach zmieniły trenera. Pożegnał się z niedawno zatrudnionym Eusebio Di Francesco, a na następcę wybrał Igora Tudora - byłego asystenta Andrei Pirlo w Juventusie. Jak dotąd osoby zarządzające klubem mogły szeroko uśmiechać się, ponieważ Hellas zabrał się energicznie do punktowania. Po zwycięstwie 3:2 z AS Romą i remisie 2:2 z Salernitaną drużyna była przed szansą podbicia Genui.

Pierwszego gola dla Hellasu strzelił Giovanni Simeone w 8. minucie. Argentyńczyk główkował z tak bliska i tak dokładnie, że Salvatore Sirigu tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. Centrował w tej sytuacji Davide Faraoni. W 49. minucie Antonin Barak trafił na 2:0 z rzutu karnego. Sytuacja Hellasu wydawała się być komfortowa. Nie grał z mocarzem calcio, miał konkretną zaliczkę.

Genoa poderwała się do szalonego pościgu w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Pierwszego gola strzeliła z rzutu karnego podyktowanego za nieroztropne zagranie ręką Pawła Dawidowicza. Egzekutorem jedenastki był Domenico Criscito. Rossoblu byli na fali, a za odwrócenie wyniku na 3:2 zabrał się Mattia Destro. W 80. minucie wykorzystał dośrodkowanie Nicolo Rovelli, a w 85. minucie podanie Gorana Pandeva. W tych okolicznościach Hellas i tak powinien docenić remis 3:3 wyszarpnięty strzałem Nikoli Kalinicia w doliczonym czasie.