Francja: fenomenalny gol Polaka! Komentatorzy odlecieli

Przemysław Frankowski nie przestaje zachwycać. Polak zdobył cudowną bramkę w arcyważnym meczu z Olympique Marsylia. Pau Lopez mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Rafał Szymański
gol Przemysława Frankowskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Przemysława Frankowskiego
RC Lens nadspodziewanie dobrze prezentuje się w bieżącym sezonie. W ostatnim niedzielnym meczu Ligue 1 zespół Przemysława Frankowskiego grał na terenie Olympique Marsylia.

Florian Sotoca w 9. minucie zamienił rzut karny na bramkę. Goście poszli za ciosem i chwilę później prowadzili już 2:0.

Akcję indywidualną przeprowadził właśnie Frankowski. 26-latek miał dużo miejsca na prawej stronie boiska, sprytnie przełożył sobie piłkę i zdecydował się na uderzenie lewą nogą. Bramkarz Pau Lopez próbował interweniować, lecz w tej sytuacji nie miał żadnych szans.

Przed przerwą Dimitri Payet dał gospodarzom sygnał do ataku. Doświadczony Francuz skomentował dublet i tym samym doprowadził do wyrównania. W 71. minucie Wesley Said ustalił wynik na 3:2.

Transfer wyszedł na dobre Frankowskiemu, który przeżywa najlepszy czas w swojej karierze. Przed tygodniem strzelił premierowego gola na francuskich boiskach i został wybrany do drużyny kolejki dziennika "L'Equipe", ma też na koncie trzy asysty. W niedzielę po raz kolejny udowodnił, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie polskiej reprezentacji.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)