Historyczna wygraną beniaminka Serie A. Polacy na marginesie

Sobotnie granie w lidze włoskiej rozpoczęło się meczem w Salerno. Skonfrontowały się dwa kluby, które najpewniej będą walczyć o utrzymanie w elicie. Wygrała 1:0 Salernitana z Pawłem Jaroszyńskim w roli zmiennika.

Cedric Gondo PAP/EPA / MASSIMO PICA / Na zdjęciu: Cedric Gondo
Ciekawa statystyka pozwalała liczyć na atrakcyjne spotkanie w Salerno. W siódmej kolejce wszystkich sezonów ligi włoskiej rozegrane zostały jak dotąd tylko trzy mecze, do których przystąpiły kluby z 30 straconymi golami. Tak beniaminek, jak również Genoa CFC wpuściły po 15 bramek w sześciu wcześniejszych meczach. Gra obronna obu drużyn pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

US Salernitana 1919 zdobyła wcześniej tylko punkt za remis z Hellasem Werona. Drużyna z Franckiem Riberym w kadrze jest zgodnie z przedsezonowymi typowaniami kandydatem do spadku, choć na tym etapie rozgrywek nie można jej oczywiście skreślać. Ważne było dla beniaminka spotkanie z będącą nieznacznie ponad strefą spadkową Genoą CFC. Podopieczni Davida Ballardiniego zapunktowali w połowie z wcześniejszych sześciu meczów, ale pokonali wyłącznie Cagliari Calcio.

W pierwszej połowie były uderzenia celne po obu stronach stadionu, ale poradzili sobie z nimi dobrze dysponowani bramkarze. W 66. minucie Milan Djurić przerwał strzelecką niemoc po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W utrzymaniu wyniku 1:0 pomógł Salernitanie wprowadzony w 81. minucie Paweł Jaroszyński.

Aleksander Buksa pojawił się poprzednio we włoskiej elicie 29 sierpnia w przegranym meczu Genoi z Napoli. Ostatnio nie mieści się w kadrze na mecze. Więcej niż młody napastnik gra Paweł Jaroszyński. Dwa razy był w podstawowym składzie Salernitany i trzy razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Na sobotę zaplanowane są jeszcze dwa mecze ligi włoskiej. Juventus postara się przedłużyć panowanie w mieście w meczu z Torino FC. Inter Mediolan powalczy na wyjeździe z US Sassuolo. Dokończenie kolejki w niedzielę.

US Salernitana 1919 - Genoa CFC 1:0 (0:0) 1:0 - Milan Djurić 66'