Katastrofa Cagliari Calcio. Przełamanie było tak blisko

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: Balde Diao Keita (z lewej) i Michale Svoboda

9 maja Cagliari Calcio zdobyło ostatni komplet punktów w lidze włoskiej. 145 dni po tym wydarzeniu drużyna z Sardynii miała zwycięstwo na wyciągnięcie dłoni, a jednak straciła gola na 1:1 w czasie doliczonym do pojedynku z Venezią FC.

Nie było innego wyjścia - Cagliari musiało się budzić. W poprzednim meczu z SSC Napoli prezentowało się źle, nie potrafiło przeciwstawić się podopiecznym Luciano Spallettiego. Kadencja trenera Waltera Mazzarriego już trochę trwa, a pozytywnej metamorfozy w grze jego podopiecznych nie było widać. W piątek drużyna zagrała na Sardynii z beniaminkiem Venezią FC, więc okoliczności były sprzyjające do opuszczenia strefy spadkowej.

Cagliari zdobyło prowadzenie 1:0 w 19. minucie. Po przechwycie Razvana Marina gospodarze przeprowadzili szybką akcję bramkową. Piłka trafiła od Martina Caceresa do Keity Balde Diao, a były zawodnik Lazio czy Interu oszukał obrońców z Wenecji. Do końca pierwszej połowy mocniej pachniało drugim golem Cagliari niż jakimkolwiek beniaminka. Razvan Marin oddał strzał w słupek. Venezia odpowiedziała tylko jedną próbą z ostrego kąta, która została zatrzymana przez Alessio Cragno.

Podobnie wyglądała druga połowa. Cagliari atakowało groźniej, ale nie potrafiło podwoić prowadzenia. Po przeciwnej stronie stadionu Venezii brakowało argumentów, żeby solidnie przetestować Alessio Cragno. Gospodarze stopniowo przybliżali się do zwycięstwa, ale jednocześnie posiadanie tylko skromnej zaliczki było igraniem z ogniem. Przekonali się o tym w doliczonym czasie, w którym Gianluca Busio strzelił gola na 1:1.

Sebastian Walukiewicz nie zagrał z powodu urazu.

Cagliari Calcio - Venezia FC 1:1 (1:0) 1:0 - Keita Balde Diao 19' 1:1 - Gianluca Busio 90'

Cagliari: Alessio Cragno - Martin Caceres, Diego Godin, Andrea Carboni (87' Giorgio Altare) - Nahitan Nandez, Razvan Marin, Kevin Strootman (87' Alberto Grassi), Alessandro Deiola (72' Gabriele Zappa), Charalampos Lykogiannis - Joao Pedro, Keita Balde Diao (66' Leonardo Pavoletti)

Venezia: Niki Maenpaa - Tyronne Ebuehi, Michael Svoboda, Ethan Ampadu (55' Antonio Junior Vacca), Pietro Ceccaroni - Pasquale Mazzocchi, Sofian Kiyine (46' Domen Crnigoj), Gianluca Busio, Dennis Johnsen (80' Francesco Forte) - David Okereke (46' Thomas Henry), Mattia Aramu (77' Daan Heymans)

Żółte kartki: Nandez, Strootman (Cagliari) oraz Ceccaroni, Kiyine, Ampadu, Johnsen, Aramu (Venezia)

20 Venezia FC 38 6 9 23 34:69 27

Czytaj także: Sensacja w Madrycie! Real upokorzony przez mistrza Mołdawii Czytaj także: FC Porto rozgromione przez Liverpool. Karny w doliczonym czasie gry rozstrzygnął hit na San Siro!

Czy Cagliari Calcio utrzyma się w tym sezonie w Serie A?