Polski mecz w Anglii. Trudna sytuacja Kamila Jóźwiaka

W 11. kolejce The Championship Bartosz Białkowski zachował czyste konto, a jego Millwall pokonało 1:0 Barnsley Michała Helika. Derby County musiało zadowolić się bezbramkowym remisem ze Swansea City.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Goście mieli przewagę i wypracowali sobie więcej sytuacji, jednak w pierwszych 45 minutach nie padła ani jedna bramka. Kibice na Oakwell Stadium czekali na gola do 89. minuty rywalizacji.

Z rzutu rożnego dośrodkował Jed Wallace, a następnie Murray Wallace wygrał pojedynek powietrzny i znalazł sposób na bramkarza Barnsley FC. Wynik nie uległ już zmianie, piłkarze Millwall mogli świętować po ostatnim gwizdku sędziego.

Drużyna Bartosza Białkowskiego jest niepokonana od siedmiu meczów ligowych. Polak rozegrał 90 minut i zanotował trzecie czyste konto w trwającym sezonie The Championship. W barwach Barnsley w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Michał Helik, który został powołany na nadchodzące zgrupowanie Biało-Czerwonych.

W ramach 11. kolejki Derby County podejmowało Swansea City. Między słupkami "Baranów" doskonale spisywał się Ryan Allsop, doświadczony golkiper zatrzymał walijską drużynę.

Kamil Jóźwiak drugi raz z rzędu nie podniósł się z ławki miejscowych, kadrowicz musi walczyć o miejsce w składzie Wayne'a Rooneya. Krystian Bielik jeszcze nie uporał się z kontuzją i dlatego nie znalazł się w kadrze meczowej. Derby z dwupunktowym dorobkiem zamyka tabelę.

Barnsley FC - Millwall FC 0:1 (0:0)
0:1 - Murray Wallace 89'

Derby County - Swansea City 0:0