Borussia z kolejną wygraną. Rafał Gikiewicz nie pomógł drużynie

Borussia Dortmund wygrała z FC Augsburg 2:1 po golach Raphaela Guerreiro i Juliana Brandta. Przy drugim trafieniu dla gospodarzy nie popisał się polski bramkarz Rafał Gikiewicz, który przepuścił czytelny strzał przy bliższym słupku.

Tomasz Galiński
piłkarze Borussii Dortmund cieszą się z gola PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund cieszą się z gola
Nie było to spokojne popołudnie w Dortmundzie. Borussia, trochę na własne życzenie, miała sporo problemów z będącym w dole tabeli Augsburgiem. Finalnie jednak gospodarze zdobyli trzy punkty, w czym trochę pomógł im Rafał Gikiewicz. Wydaje się, że Polak mógł zrobić trochę więcej przy golu na 2:1 na początku drugiej połowy.

Na dobrą sprawę obie bramki zostały gospodarzom podarowane przez rywali. Najpierw Jeffrey Gouweleeuw dopuścił się niewytłumaczalnego faulu w polu karnym, za co arbiter podyktował "jedenastkę", którą ze spokojem wykorzystał Raphael Guerreiro. Następnie nie pomógł wspomniany Gikiewicz, który przepuścił piłkę przy swoim bliższym słupku po strzale Juliana Brandta z szesnastu metrów.

Borussia była zespołem lepszym, choć jej przewaga uwidoczniła się dopiero w drugiej połowie. W pierwszej brakowało postawienia kropki nad "i". W dodatku sytuacja skomplikowała się w 35. minucie, gdy piłkę na własnej połowie stracił Axel Witsel. Arne Maier oddał mocny strzał z dystansu, po rykoszecie futbolówka trafiła w poprzeczkę, odbiła się od pleców bramkarza i spadła prosto pod nogi Andi Zeqiriego, który z bliska doprowadził do wyrównania.

Ta sytuacja wybiła z rytmu zespół gospodarzy, ale po przerwie nie było już żadnych wątpliwości. Szybki gol na 2:1, a następnie całe mnóstwo doskonałych okazji, żeby "zamknąć" to spotkanie. W poprzeczkę trafił Marco Reus, który później zmarnował inną świetną szansę, a sytuacji sam na sam z Gikiewiczem nie wykorzystał rezerwowy Thorgan Hazard (strzelił w słupek).

Borussia Dortmund - FC Augsburg 2:1 (1:1)
1:0 Raphael Guerreiro (k.) 10'
1:1 Andi Zeqiri 35'
2:1 Julian Brandt 51'

Borussia: Gregor Kobel - Thomas Meunier, Manuel Akanji, Mats Hummels (66' Marin Pongracić), Raphael Guerreiro - Jude Bellingham, Axel Witsel (66' Emre Can), Julian Brandt - Marius Wolf (72' Nico Schulz), Donyell Malen (72' Reinier Jesus), Marco Reus.

Augsburg: Rafał Gikiewicz - Robert Gumny, Jeffrey Gouweleeuw, Reece Oxford - Daniel Caligiuri, Arne Maier (78' Michael Gregoritsch), Tobias Strobl, Carlos Gruezo (78' Noah-Joel Sarenren-Bazee), Mads Pedersen (78' Lasse Gunther) - Sergio Cordova (63' Fredrik Jensen), Andi Zeqiri (78' Florian Niederlechner).

Żółte kartki: Reus (Borussia) oraz Gruezo, Oxford, Zeqiri (Augsburg).

Sędzia: Tobias Welz.

VfB Stuttgart - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:0)
1:0 Marc-Oliver Kempf 18'
2:0 Konstantinos Mavropanos 60'
3:0 Roberto Massimo 81'
3:1 Jacob Bruun Larsen 84'

VfL Wolfsburg - Borussia M'gladbach 1:3 (1:2) 0:1 Breel Embolo 5' 0:2 Jonas Hofmann 7' 1:2 Gian-Luca Waldschmidt 24' 1:3 Joe Scally 90+5'