Paryżanie zawiedli na całej linii. Mauricio Pochettino musiał się tłumaczyć

Paris Saint-Germain zgubiło punkty po raz pierwszy w tym sezonie Ligue 1. - Jedyne, czego nie potrafiliśmy zrobić, to zdobyć bramki - tłumaczył Mauricio Pochettino po porażce 0:2 na terenie Stade Rennais.

Rafał Szymański
Neymar (w środku) PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Neymar (w środku)
Paryżanie przystępowali do rywalizacji w dobrych humorach po zwycięstwie 2:0 z Manchesterem City w Lidze Mistrzów. Mauricio Pochettino wystawił najsilniejszy skład, od początku wystąpili Lionel Messi, Neymar oraz Kylian Mbappe.

Przed przerwą Stade Rennais objęło prowadzenie po trafieniu Gaetana Laborde'a, a chwilę po zmianie stron wynik na 2:0 ustalił Flavien Tait. Zawodnicy Paris Saint-Germain nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę.

Mauricio Pochettino podzielił się swoimi odczuciami po zakończeniu spotkania. - Jesteśmy smutni, ponieważ zagraliśmy dobre 25-30 minut. Jedyne, czego nie potrafiliśmy zrobić, to zdobyć bramki - mówił Argentyńczyk, cytowany przez "Le Parisien".

- Druga bramka padła na początku drugiej połowy i to była bardzo trudna chwila dla całego zespołu. Stworzyliśmy sobie sytuacje, ale zabrakło nam trochę szczęścia - skomentował.

49-latek próbował usprawiedliwić porażkę z niżej notowanym rywalem. - To był niezwykle intensywny czas dla drużyny. Potrzebna jest samokrytyka, nie możemy być zadowoleni z takiego wyniku. Były także pozytywne rzeczy, o których nie możemy zapomnieć - podsumował Pochettino. PSG utrzymało się na fotelu lidera tabeli.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)