KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Człowiek Zbigniewa Bońka znalazł pracę. To ciekawy powrót

Po wyborze Cezarego Kuleszy na nowego prezesa PZPN-u nastąpiła wymiana kadr w związku. Piotr Burlikowski był doradcą Zbigniewa Bońka do spraw sportu. Teraz powróci do pracy w KGHM Zagłębiu Lubin.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
piłkarz Cracovii Daniel Pik (z lewej) i Filip Starzyński (z prawej) z KGHM Zagłębia Lubin PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarz Cracovii Daniel Pik (z lewej) i Filip Starzyński (z prawej) z KGHM Zagłębia Lubin
Piotr Burlikowski powraca do klubu z województwa dolnośląskiego po pięciu latach spędzonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. 51-latek został dyrektorem pionu sportowego KGHM Zagłębie Lubin.

- Wzmocnienie pionu sportowego było dla nas bardzo istotną decyzją. Postawiliśmy na sprawdzonego człowieka, byłego pracownika naszego klubu. Jesteśmy przekonani, że Piotr swoim doświadczeniem nabytym w Polskim Związku Piłki Nożnej czy też innych polskich klubach podniesie wartość naszego pionu sportowego - cytuje oficjalna strona klubu prezesa Michała Kielana.

Burlikowski rozegrał w przeszłości 82 mecze w ekstraklasie. Później zajął się zarządzaniem w sporcie. Był dyrektorem sportowym w Koronie Kielce, Arce Gdynia, Cracovii i KGHM Zagłębiu Lubin. Pełnił również funkcję wiceprezesa Zawiszy Bydgoszcz.

ZOBACZ WIDEO: PZPN zareagował na informacje o chorobie Jana Furtoka. "Możemy pomóc na każdej płaszczyźnie"

Jego znajomość ze Zbigniewem Bońkiem jest związana właśnie z Bydgoszczą. Poza Burlikowskim z PZPN-u odeszli po wyborze nowych władz również dyrektor sportowy Stefan Majewski, szef szkoły trenerów Dariusz Pasieka oraz odpowiedzialny za komunikację z mediami Janusz Basałaj.

- Zagłębie to klub, który przyniósł mi wiele dobrych momentów, doświadczyłem tu dużo wzruszeń i ciepła. Oczywiście, śledziłem to, co się dzieje w Lubinie. Uważam, że w skali krajowej jest to miejsce unikalne i bardzo dobre do pracy. Jest akademia, pierwszy zespół grający na poziomie ekstraklasy - wylicza Piotr Burlikowski na konferencji prasowej.

Czytaj także: Paulo Sousa lekceważy mecze w Polsce? Selekcjoner odpiera zarzut
Czytaj także: Robert Lewandowski czuje się coraz młodszy. "Widzę to po sobie"

Czy KGHM Zagłębie Lubin awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Jaaaaga Zgłoś komentarz
  Komu potrzebne są durne artykuły o jakiś Bońkach i jego czeladzie ? oni niech sobie gdzieś tam pracują, wynoszą śmieci, myją auta........kogo to interesuje ?
  • yes Zgłoś komentarz
   Ludzie w SF mają chyba zadanie obserwacji Bońka, jego otoczenia i przeszłości. Nie cofnijcie się do lat jego przedszkola i szkoły... Nie jest już prezesem PZPN.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×