Ciasno w czołówce La Ligi. Pierwszy raz Villarrealu

W La Lidze nie ma już niepokonanych drużyn. Piłkarze Villarrealu w niedzielę przegrali po raz pierwszy w sezonie, ulegając na własnym stadionie Osasunie 1:2.

Michał Piegza
piłkarze Villarreal CF Getty Images / Ivan Terron/Europa Press / Na zdjęciu: piłkarze Villarreal CF
W La Lidze nie zatrzymuje się Osasuna. Drużyna z Pampeluny po zaciętym boju pokonała na boisku rywala Villarreal 2:1. Decydująca dla losów meczu była 87. minuta, kiedy zwycięską bramkę dla gości zdobył Chimy Avila.

Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w sezonie. Po przegranej Villarrealu w La Lidze nie ma już niepokonanej drużyny.

Beniaminek La Ligi Rayo Vallecano po awansie nie zatrzymuje się. Po przeciętnym początku sezonu, drużyna niemal seryjnie sięga po komplet punktów. W poprzedniej kolejce zespół po kilku zwycięstwach z rzędu przegrał z Osasuną. W niedzielę Rayo Vallecano znowu mogło się cieszyć z trzech punktów, dzięki wygranej 2:1 nad Elche.

Jeden gol wystarczył Sevilli do zwycięstwa na wyjeździe z Celtą Vigo. W 64. minucie bramkę zdobył Rafa Mir. Dzięki zwycięstwu gracze z Sewilli w La Lidze wskoczyli na 3. miejsce.

Rayo Vallecano - Elche CF 2:1 (1:1)
0:1 - Boye 14'
1:1 - Hernandez 26'
2:1 - Nteka 65'

Celta Vigo - Sevilla FC 0:1 (0:0)
0:1 - Mir 64'

Villarreal CF - Osasuna Pampeluna 1:2 (0:1) 0:1 - Torro 26' 1:1 - Moreno 55' 1:2 - Avila 87'