Robert Lewandowski odzyskał pozycję lidera!

Robert Lewandowski przełamał się w niedzielnym starciu z Bayerem 04 Leverkusen (5:1) i dogonił Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund. To był już 58. dublet polskiego napastnika w Bundeslidze.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Piłkarz Bayernu Monachium był wyjątkowo nieskuteczny w dwóch poprzednich spotkaniach ligowych. W niedzielę Robert Lewandowski przerwał passę 191 minut bez zdobytej bramki.

Mistrzowie Niemiec szybko przeszli do konkretów. Już w czwartej minucie Dayot Upamecano zgrał piłkę do Lewandowskiego, a ten efektownym strzałem piętą pokonał golkipera Bayeru 04 Leverkusen. Później wykorzystał asystę Alphonso Daviesa i dołożył jeszcze jednego gola. Ostatecznie zespół Juliana Nagelsmanna wygrał aż 5:1 z "Aptekarzami".

33-latek spędził 64 minuty na boisku i zameldował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Kadrowicz uzbierał dziewięć trafień, w tym momencie dzieli pozycję lidera z Erlingiem Haalandem.

W sobotę Haaland wrócił do gry po kontuzji i zapewnił komplet punktów Borussii. Norweg dwa razy trafił do siatki, ostatecznie dortmundczycy zwyciężyli 3:1 z 1.FSV Mainz 05. Na najniższy stopień podium wskoczył Patrik Schick, który strzelił honorowego gola dla Bayeru.