Szalona pogoń Manchesteru United. Cristiano Ronaldo na wagę wygranej

Manchester United do przerwy przegrywał z Atalantą Bergamo 0:2, ale potrafił odwrócić losy spotkania. Po trzy punkty sięgnął także Villarreal, który na wyjeździe ograł Young Boys Berno.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Josip Ilicic i Luke Shaw PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu od lewej: Josip Ilicic i Luke Shaw
W grupie F wciąż wszystko jest jeszcze możliwe. Zwycięzca Ligi Europy Villarreal w wyjazdowej potyczce z Young Boys Berno szybko ustawił sobie rywala.

Hiszpańska drużyna gole zdobywała w 6. i 15. minucie. Szwajcarski zespół odpowiedział jedynie golem Meschacka Elii w 77. minucie. W końcówce na 1:3 trafił Alberto Moreno. Wynik gry w doliczonym czasie ustalił Samuel Chukwueze. W tabeli drużyna Young Boys spadła na ostatnie miejsce.

Więcej emocji było w drugim meczu. Atalanta do przerwy prowadziła z Manchesterem United 2:0. Wygrywając zespół z Bergamo w tabeli uciekłby reszcie stawki.

Gospodarze nie poddali się i po przerwie najpierw Marcus Rashford, a kwadrans przed końcem Harry Maguire doprowadzili do remisu. W 81. minucie angielskiej drużynie trzy punkty zapewnił Cristiano Ronaldo. Dzięki wygranej Manchester United na półmetku rywalizacji patrzy na wszystkich z góry.

Grupa F:

Manchester United - Atalanta Bergamo 3:2 (0:2)
0:1 - Mario Pasalić 15'
0:2 - Merih Demiral 29'
1:2 - Marcus Rashford 53'
2:2 - Harry Maguire 75'
3:2 - Cristiano Ronaldo 81'

Young Boys Berno - Villarreal CF 1:4 (0:2) 0:1 - Yeremi Pino 6' 0:2 - Gerard Moreno 16' 1:2 - Meschack Elia 77' 1:3 - Alberto Moreno 89' 1:4 - Samu Chukwueze 90+2'

Pokaż całą tabelę

Nie padły gole w potyczce Lille z Sevillą. Na półmetku rywalizacji w grupie G na prowadzeniu Red Bull Salzburg. Austriacki zespół odjechał reszcie stawki. Trwa zażarta walka o 2. miejsce, dające prawo gry w fazie pucharowej. Szanse awansu wciąż zachowują wszystkie zespoły.