Jednostronne starcie beniaminków PKO Ekstraklasy

Radomiak Radom z trzecim zwycięstwem w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy. W spotkaniu 12. kolejki radomianie ograli innego beniaminka, czyli Górnika Łęczna (3:1).

Tomasz Rosiński
Karol Angielski (Radomiak Radom) PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Karol Angielski (Radomiak Radom)
Radomiak przystępował do piątkowej rywalizacji z innym beniaminkiem polskiej ekstraklasy w roli faworyta i od początku starcia narzucił swój styl gry. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych.

Miejscowy zespół dopiął swego w 25. minucie, kiedy to Karol Angielski po podaniu od Filipe Nascimento w sytuacji sam na sam pokonał Macieja Gostomskiego. Piłka zanim wpadła do bramki jeszcze odbiła się od poprzeczki.

Drużyna z Łęcznej wyglądała na bezradną, zaś podopieczni Dariusza Banasika jeszcze przed przerwą zadali drugi cios. Dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Leandro Rossi Pereira, a celnie główkował Maurides.

Po zmianie stron początkowo odważniej atakowali Górnicy, lecz w 61. minucie gospodarze odebrali przeciwnikom chęci do walki, strzelając trzeciego gola. Wówczas znakomicie futbolówkę nad obrońcami przyjezdnych zagrał Maurides, natomiast Luis Machado dopełnił formalności.

Później Radomiak Radom skupił się przede wszystkim na defensywie, ale Górnik Łęczna i tak w 82. minucie zdołał zdobyć bramkę honorową. Wtedy to z prawej flanki precyzyjnie dośrodkował Bartosz Rymaniak, a Damian Gąska głową skierował piłkę do siatki.

PKO Ekstraklasy, 12. kolejka:

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)
1:0 - Karol Angielski 25'
2:0 - Maurides 37'
3:0 - Luis Machado 61'
3:1 - Damian Gąska 82'

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro Rossi Pereira (75' Mario Rondon), Tiago Matos, Filipe Nascimento, Luis Machado (75' Rhuan) - Karol Angielski, Maurides (87' Dominik Sokół).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Tomasz Midzierski, Kamil Pajnowski, Leandro - Janusz Gol, Tomasz Tymosiak (46' Szymon Drewniak) - Marcel Wędrychowski (76' Łukasz Szramowski), Alex Serrano (46' Damian Gąska), Serhij Krykun (60' Michał Mak) - Bartosz Śpiączka (79' Przemysław Banaszak).

Żółte kartki: Bartosz Śpiączka i Serhij Krykun (Górnik Łęczna).

Sędziował: Łukasz Kuźma.