Albańczycy surowo ukarani po meczu z Polską!

Nie mogło być innej decyzji. Komisja Dyscyplinarna FIFA ukarała albańską federację za incydenty, które miały miejsce podczas meczu z Polską (0:1).

Rafał Szymański
Frederic Veseli i Adam Buksa PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Frederic Veseli i Adam Buksa
12 października podopieczni Paulo Sousy grali na bardzo trudnym terenie w Tiranie. Od pierwszego gwizdka arbitra lokalni kibice starali się utrudnić życie zawodników gości.

Biało-Czerwoni ostatecznie wywieźli komplet punktów, a decydującego gola w 77. minucie strzelił Karol Świderski. Chwilę później fani dali upust swoim emocjom i rzucali butelkami w stronę reprezentantów Polski. Istniało ryzyko, że mecz zostanie przedwcześnie zakończony, sędzia Clement Turpin zarządził kilkuminutową przerwę i zaprosił graczy do szatni. Obie strony chciały mimo wszystko dograć spotkanie do końca.

Komisja dyscyplinarna FIFA zajęła się tą sprawą. Albańska federacja będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 150 tysięcy franków. Kibice nie pojawią się na trybunach Air Albania Stadium podczas spotkania eliminacji mistrzostw świata z Andorą (15 listopada).

Tłumaczenia gospodarzy były kuriozalne. Działacze twierdzili, że albańscy fani padli ofiarą "ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania polskich kibiców" (więcej TUTAJ).

W piątkowym komunikacie czytamy, że federacja "FSHF" wyraża ubolewanie i podejmie kroki, by w przyszłości takie sytuacje nie zaszkodziły reprezentacji narodowej.

Do końca eliminacji MŚ 2022 pozostały tylko dwie serie gier. Po ostatnim zwycięstwie Polska jest wiceliderem grupy I i ma dwupunktową przewagę nad Albanią.