Miedź Legnica poskromiona w derbach

Po czterech zwycięstwach z rzędu Miedź Legnica musi zadowolić się wywalczeniem punktu. Nie zdołała strzelić ani jednego gola regionalnemu konkurentowi Chrobremu Głogów.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Miedź złapała drugi oddech w walce o awans do PKO Ekstraklasy. We wtorek odzyskała drugie miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu w zaległym meczu z Resovią. Była to czwarta wygrana z rzędu po serii czterech spotkań bez wywalczonego kompletu punktów. W piątek podopiecznym Wojciecha Łobodzińskiego nie udało się przedłużyć pozytywnej serii, co otwiera szansę na zmniejszenie strat przed klubami będącymi w grupie pościgowej.

Miedź przeważała pod względem posiadania piłki i oddała pięć strzałów celnych. Żaden z nich nie zaskoczył Rafała Leszczyńskiego. Po przeciwnej stronie stadionu Paweł Lenarcik został sprawdzony przez zawodników Chrobrego dwoma uderzeniami.

W pierwszej połowie były również niebezpieczne uderzenia niecelne. Mavrouidis Bougaidis główkował w poprzeczkę Miedzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Legniczanie odpowiedzieli niedokładnymi próbami Macieja Śliwy oraz Patryka Makucha. Ten ostatni nie poprzestał na atakowaniu i po przerwie trafił w słupek Chrobrego. Niżej notowana drużyna miała możliwość rozstrzygnięcia meczu w doliczonym czasie. Nie wykorzystał jej Robert Mandrysz.

Chrobry zagrał znacznie lepiej w obronie niż w poprzednim, przegranym 0:3 meczu z Resovią. Potwierdził, że w dobrym dniu potrafi wysoko zawiesić poprzeczkę klubom z czołówki, mimo to jego seria meczów bez zwycięstwa została przedłużona do czterech.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0

Chrobry: Rafał Leszczyński - Marcel Ziemann, Oliver Praznovsky, Mavroudis Bougaidis, Adam Banasiak - Robert Mandrysz, Jaka Kolenc - Mateusz Bochnak (74' Paweł Tupaj), Mikołaj Lebedyński, Dominik Piła - Dennis van der Heijden (63' Michał Rzuchowski)

Miedź: Paweł Lenarcik - Carlos Julio Martinez, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina - Damian Tront, Maxime Dominguez - Maciej Śliwa, Mehdi Lehaire (84' Chuca), Kamil Zapolnik (77' Bruno Garcia) - Patryk Makuch (84' Michał Bednarski)

Żółte kartki: Kolenc (Chrobry) oraz Aurtenetxe, Mijusković (Miedź)

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).