David Alaba bohaterem El Clasico. Piąty taki przypadek w XXI wieku [WIDEO]

David Alaba po raz pierwszy w swojej karierze zagrał w El Clasico. Nowy gracz Realu Madryt dał próbkę swoich umiejętności i pokonał bramkarza "Dumy Katalonii". Mecz do zobaczenia w telewizji Eleven Sports.

Rafał Szymański
piękny gol Alaby w El Clasico Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: piękny gol Alaby w El Clasico
Przed pierwszym gwizdkiem Jose Marii Sancheza Real Madryt był uznawany za faworyta, ale na początku obie drużyny miały swoje sytuacje. Jedyny celny strzał padł w 32. minucie szlagieru Primera Division.

David Alaba rozpoczął akcję "Królewskich" na własnej połowie i pobiegł w pole karne rywali. Rodrygo przekazał piłkę reprezentantowi Austrii, a ten mocno uderzył z dystansu. Marc-Andre ter Stegen nie miał żadnych szans. "Królewscy" przed prowadzili 1:0 z Barceloną na Camp Nou.

Transfer Alaby do Realu był strzałem w dziesiątkę. 29-latek jest piątym piłkarzem, który zdobył bramkę w swoim debiucie w El Clasico w XXI wieku. Osiem lat temu dokonał tego Jese Rodriguez, który wówczas bronił barw madryckiego klubu.

Doświadczony zawodnik przełamał się w najlepszym możliwym momencie. Wcześniej zanotował dwie asysty w dziesięciu spotkaniach na wszystkich frontach. Alaba przez 13 lat był związany z Bayernem Monachium. Latem wypełnił swój kontrakt i przeprowadził się do Madrytu na zasadzie wolnego transferu.

Katalończycy musieli odrabiać straty w drugiej odsłonie. Mecz do zobaczenia w telewizji Eleven Sports.

Przełomowe informacje ws. Mbappe i Haalanda! "Wszystko ustalone. Są po słowie"
Wielki dzień dla Arkadiusza Milika. "Ma szansę skraść serca kibiców!"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)