Mocne wejście Adama Buksy. Odmienił losy meczu! [WIDEO]

Adam Buksa walczy o koronę króla strzelców Major Soccer League. Polski napastnik uratował New England Revolution, jego zespół ostatecznie zremisował 2:2 z Orlando City Soccer Club.

Rafał Szymański
pierwszy gol Adama Buksy YouTube / FOX Soccer / Na zdjęciu: pierwszy gol Adama Buksy
Kibice czekali na pierwszego gola do 39. minuty spotkania. Joao Moutinho wypatrzył w polu karnym Naniego, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. Po przerwie Adam Buksa pojawił się na boisku, zastępując Luisa Caicedo.

Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli wynik. Nani wywalczył rzut karny i po chwili Daryl Dike wykonał egzekucję.

Goście wrzucili wyższy bieg w samej końcówce. W 81. minucie Gustavo Bou zagrał z głębi pola do wychodzącego na pozycję Buksy, a ten wygrał pojedynek z bramkarzem Pedro Gallese.

Reprezentant Polski ustalił rezultat na 2:2 w trzeciej minucie doliczonego czasu. Tym razem w roli asystenta wystąpił Dejuan Jones, Buksa mocno uderzył głową i utonął w ramionach kolegów.

Drużyna New England Revolution wywiozła jeden punkt z Orlando i w dalszym ciągu jest liderem Konferencji Wschodniej. Buksa zdobył już 16 bramek w trwających rozgrywkach. W Major League Soccer lepszy pod tym względem jest tylko Ola Kamara z DC United (17 bramek).

Orlando City Soccer Club - New England Revolution 2:2 (1:0)
1:0 - Nani 39'
2:0 - Daryl Dike (k.) 50'
2:1 - Adam Buksa 81'
2:2 - Adam Buksa 90+3'

Dwa gole Adama Buksy (od 4:48 i 5:40):