Karol Świderski dał selekcjonerowi do myślenia

Karol Świderski zdobył drugą bramkę w trwającym sezonie greckiej Super League. Kadrowicz przyczynił się do zwycięstwa PAOK-u Saloniki z Apollonem Smirnis (4:1). Paulo Sousa ma kłopot bogactwa przed najbliższym zgrupowaniem.

Rafał Szymański
Karol Świderski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Karol Świderski
W sobotę PAOK Saloniki wywiązał się z roli faworyta. Pierwszą bramkę zdobył Stefan Schwab, który w 5. minucie trafił do siatki z rzutu karnego. Georgios Pamlidis doprowadził do wyrównania w pierwszej połowie.

W 66. minucie spotkania Omar El Kaddouri dograł do Karola Świderskiego. Napastnik gospodarzy ustawił sobie piłkę i uderzył lewą nogą z ostrego kąta. Kostas Kotsaris skapitulował po raz drugi.

Ioannis Michailidis podwyższył wynik w 72. minucie. Zwycięstwo PAOK-u przypieczętował Douglas Augusto, Brazylijczyk wykorzystał "jedenastkę". Po wygranej 4:1 klub Świderskiego jest wiceliderem Super League i traci cztery punkty do Olympiakosu Pireus Michała Karbownika.

Dla Świderskiego było to drugie trafienie sezonie 2021/22, ma na koncie też jedną asystę. 12 października snajper zapewnił Biało-Czerwonym zwycięstwo z Albanią (1:0), ale nie może być pewny powołania na następne zgrupowanie. Paulo Sousa ma duże pole manewru na jego pozycji. 24-latek rywalizuje z Robertem Lewandowskim, Krzysztofem Piątkiem, Arkadiuszem Milikiem oraz Adamem Buksą.

- Pozostali napastnicy muszą pokazać się z dobrej strony selekcjonerowi podczas następnych treningów. Na ten moment pozycja, jaką wywalczył sobie Świderski ostatnimi spotkaniami, jest na tyle mocna, że może się nie obawiać powołań - mówił Tomasz Frankowski w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ). W poniedziałek poznamy listę powołanych.

PAOK Saloniki - Apollon Smirnis 4:1 (1:1)
1:0 - Stefan Schwab (k.) 5'
1:1 - Georgios Pamlidis 14'
2:1 - Karol Świderski 66'
3:1 - Ioannis Michailidis 72'
4:1 - Douglas Augusto (k.) 90+4'