Twierdza w Płocku. Wisła wciąż niepokonana u siebie

Drużyna Macieja Bartoszka doskonale sobie radzi na własnym stadionie. "Nafciarze" awansowali w tabeli PKO Ekstraklasy po zwycięstwie 2:0 z Wisłą Kraków. Łukasz Sekulski został bohaterem miejscowych.

Rafał Szymański
Dusan Lagator i Mateusz Szwoch PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Dusan Lagator i Mateusz Szwoch
Na początku spotkania to "Biała Gwiazda" była stroną przeważającą. Bliski szczęścia był Felicio Brown Forbes, który minimalnie spudłował po zagraniu Yawa Yeboaha. Później Kostarykanin przekroczył limit żółtych kartek - to oznacza, że nie będzie mógł wystąpić w derbach Krakowa.

Swoją okazję miał również Michal Skvarka. Pomocnik Wisły Kraków odnalazł się w polu karnym gospodarzy, lecz nie trafił w czysto w piłkę.

"Nafciarze" przejęli inicjatywę w końcówce pierwszej połowy, Rafał Wolski napędzał ataki płocczan. W 39. minucie ofensywny pomocnik wystąpił w roli asystenta, a Łukasz Sekulski nie zmarnował dogodnej sytuacji.

Podopieczni Macieja Bartoszka nie spuszczali nogi z gazu po zmianie stron. W 48. minucie Mateusz Szwoch dośrodkował wprost na głowę Damiana Michalskiego, który odegrał do Sekulskiego. Napastnik skompletował dublet. To było piąte trafienie napastnika w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Obraz gry nie zmienił się po drugim golu Wisły Płock, Krzysztof Kamiński był praktycznie bezrobotny. Sekulski okupił ten mecz kontuzją, w 68. minucie Patryk Tuszyński zastąpił zdobywcę dwóch bramek.

Rezultat nie uległ już zmianie. Wisła Płock pozostaje niepokonana na własnym stadionie i wskoczyła na 12. miejsce w ligowej tabeli. Zespół Adriana Guli zajmuje 14. pozycję.

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Sekulski 39'
2:0 - Łukasz Sekulski 48'

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień (89' Kristian Vallo), Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Anton Krywociuk, Damian Rasak, Fryderyk Gerbowski, Rafał Wolski (68' Damian Warchoł), Mateusz Szwoch (89' Filip Lesniak), Marko Kolar (76' Jorginho), Łukasz Sekulski (68' Patryk Tuszyński).

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski (90' Krystian Wachowiak), Serafin Szota (64' Patryk Plewka), Alan Uryga, Matej Hanousek (63' Mateusz Młyński), Michal Frydrych, Georgij Żukow, Michal Skvarka, Piotr Starzyński (53' Dor Hugi), Yaw Yeboah, Felicio Brown Forbes (53' Hubert Sobol).

Żółte kartki: Szwoch, Wolski, Rzeźniczak (Wisła Płock) - Brown Forbes, Sobol, Żukow (Wisła Kraków).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).