Radomiak na zwycięskiej ścieżce. Piękny gol na wagę trzech punktów

Radomiak Radom zwyciężył w trzecim meczu ligowym z rzędu. Tym razem zawodnicy Dariusza Banasika byli minimalnie lepsi od Górnika Zabrze (1:0). Ozdobą tego spotkania była bramka Dawida Abramowicza.

Rafał Szymański
piłkarze drużyny Radomiak Raphael Rossi (z prawej) oraz Rafał Janicki (z lewej) i Adrian Gryszkiewicz (w środku) z zespołu Górnik Zabrze PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze drużyny Radomiak Raphael Rossi (z prawej) oraz Rafał Janicki (z lewej) i Adrian Gryszkiewicz (w środku) z zespołu Górnik Zabrze
Na początku spotkania podopieczni Jana Urbana mieli minimalną przewagę. W 9. minucie po zagraniu z narożnika dobrą pozycję do strzału miał Krzysztof Kubica, młody pomocnik nie trafił w światło bramki.

Swoją szansę miał również Lukas Podolski. 36-latek miał dużo miejsca
przed polem karnym gospodarzy i strzelił zewnętrzną częścią stopy. Bramkarz Radomiaka był zaskoczony, ale nie musiał interweniować.

Radomiak Radom wyszedł na prowadzenie w 25. minucie meczu. Po niewielkim zamieszaniu w polu karnym Luis Machado zgrał piłkę głową do Dawida Abramowicza, a ten bardzo mocno uderzył. Grzegorz Sandomierski nie miał żadnych szans.

Po przerwie zabrzanie ruszyli do ataku i w 50. minucie rozpracowali defensywę rywali. Podolski przerzucił piłkę do Dariusza Pawłowskiego, który fatalnie spudłował. Później Podolski rozegrał dwójkową akcję z Norbertem Wojtuszkiem, jednak został zatrzymany przez Raphaela Rossiego.

W 65. minucie zespół Dariusza Banasika mógł podwyższyć wynik. Sandomierski niepewnie interweniował po zagraniu Machado, a następnie Adrian Gryszkiewicz zmienił tor lotu piłki po strzale Leandro.

Podolski był bardzo aktywny, w 69. minucie miał kolejną okazję. Zawodnik Górnika był ustawiony na krawędzi pola karnego i przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Radomiaka.

Miejscowi mogli zamknąć mecz w końcówce. Meik Karwot efektownie strzelał piętą, lecz Sandomierski interweniował na linii bramkowej. Górnik oddał pierwszy celny strzał dopiero w doliczonym czasie, Jimenez nie zaskoczył Majchrowicza.

Po ostatnim gwizdku piłkarze Radomiaka mogli świętować, beniaminek awansował na piąte miejsce w stawce PKO Ekstraklasy. Górnik znajduje się na 13. pozycji.

Radomiak Radom - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
1:0 - Dawid Abramowicz 25'

Radomiak: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Michał Kaput, Filipe Nascimento, Luis Machado (71' Artur Bogusz), Leandro (81' Rhuan), Maurides, Karol Angielski (88' Mario Rondon).

Górnik: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz, Robert Dadok (46' Dariusz Pawłowski), Krzysztof Kubica (46' Norbert Wojtuszek), Alasana Manneh, Erik Janza (90+1' Mateusz Cholewiak), Bartosz Nowak (65' Vamara Sanogo), Lukas Podolski, Jesus Jimenez.

Żółte kartki: Jakubik (Radomiak) - Dadok (Górnik).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Fatalne wieści ws. Wojciecha Szczęsnego!