Hit w III lidze na remis. Polonia Bytom już wiceliderem

Sporo emocji we wszystkich grupach III ligi w końcówce rundy jesiennej. Wciąż żadna z drużyn nie może być pewna pierwszego miejsca przed zimową przerwą w rozgrywkach.

Michał Piegza
piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
W Legionowie mecz niemal na samym szczycie. Legionovia prowadziła z Polonią Warszawa 1:0, ale Czarne Koszule w 2. połowie doprowadziły do remisu.

Okazji na awans na 1. miejsce nie wykorzystała Unia Skierniewice, która 1:3 uległa na wyjeździe drużynie Wissa Szczuczyn.

Ciekawie było w potyczce rezerw ŁKS Łódź i Jagiellonii Białystok. Goście prowadzili już 3:0, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Przegrała Legia II Warszawa, która 2:3 uległa Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Do końca rundy jesiennej w grupie I pozostały jeszcze dwie kolejki.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 17 37 33:18 11 4 2
2. Unia Skierniewice 18 35 33:21 11 2 5
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 17 33 31:18 10 3 4
4. Polonia Warszawa 17 32 32:17 10 2 5

Tym razem Lider grupy II Olimpia Grudziądz zgubił dwa punkty po remisie 1:1 ze Świtem Skolwin na własnym boisku. Gospodarze w meczu przegrywali, ale chwilę po przerwie doprowadzili do remisu.

Straty do lidera odrobiła Kotwica Kołobrzeg, która pokonał 6:0 Stolem Gniewino. Wygrała także 3. w tabelo Pogoń Nowe Skalmierzyce, 2:1 w Toruniu z Elaną.

Zawodnicy zakończyli I fazę rozgrywek, ale przed nimi jeszcze jednak kolejka rundy rewanżowej.

Tabela III ligi gr. II:

1. Olimpia Grudziądz 17 38 35:10 12 2 3
2. Kotwica Kołobrzeg 17 37 38:14 11 4 2
3. Pogoń Nowe Skalmierzyce 17 37 31:17 11 4 2
4. Sokół Kleczew 17 34 29:13 11 1 5

Piłkarze Polonii Bytom nie zatrzymują się. Zespół wygrał po raz kolejny, tym razem 2:0 ograli Odrę Wodzisław i awansowali na 2. miejsce w grupie III. Zagłębie II Lubin, które do tej pory plasowało się na pozycji wicelidera, mecz z Piastem Żmigród rozegra za dwa tygodnie.

Prowadzący w grupie III LKS-u Goczałkowice 1:0 pokonał w Kluczborku MKS po bramce w 85. minucie z rzutu karnego Piotra Ćwielonga. Po odejściu do Wigier Suwałki Grzegorza Mokrego tylko zremisowała Miedź II Legnica, która podzieliła się punktami z Foto-Higieną Gać.

Tabela III ligi gr. III:

1. LKS Goczałkowice 17 40 25:5 12 4 1
2. Polonia Bytom 17 35 26:13 11 2 4
3. Zagłębie II Lubin 16 34 38:15 10 4 2
4. Rekord Bielso-Biała 17 34 31:17 10 4 3

W grupie IV prowadząca trójka solidarnie wygrała. Lider Siarka Tarnobrzeg długo męczyła się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski, ale kwadrans przed końcem złamała rywala i wygrała 2:0.

Po trzy punkty sięgnęła Cracovia II, ogrywając 3:0 Sokół Sieniawa. Stal Stalowa Wola miała problemy w spotkaniu z beniaminkiem Koroną Rzeszów. Gospodarze prowadzili 1:0, ale w kwadrans przed końcem goście wyrównali. Stal grała do końca i w ostatnich dziesięciu minutach zdobyła dwa gole. Obydwa padły po rzutach karnych. Podyktowanie jednej z "jedenastek" wzbudziło w zawodnikach rywali spore oburzenie.