Co on zrobił?! "Ibrahimović stracił rozum"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović

Reprezentacja Hiszpanii wygrała ze Szwecją 1:0 i wywalczyła awans na mundial. Sytuację próbował odmienić Zlatan Ibrahimović, choć jak pisze "Marca", w końcówce "stracił rozum".

To był mecz decydujący o tym, kto awansuje na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Reprezentacja Hiszpanii miała punkt przewagi nad Szwedami, którzy musieli wygrać, by wywalczyć przepustkę do gry na mundialu.

Spotkanie zakończyło się triumfem 1:0 Hiszpanów, a gola na wagę wygranej w 86. minucie zdobył Alvaro Morata. Wynik ten premiował awansem gospodarzy. W końcówce Szwedzi próbowali odwrócić losy meczu, ale nie udało im się choćby doprowadzić do wyrównania.

Dziennik "Marca" skupił się na kontrowersyjnym zachowaniu Zlatana Ibrahimovicia, który w 92. minucie zaatakował Cesara Azpilicuetę. Szwed uderzył łokciem w plecy hiszpańskiego piłkarza, a potem udawał, że nic się nie stało.

"Ibrahimović stracił rozum, gdy zobaczył, że szansa na mundial wymyka się z rąk. Zaatakował Azpilicuetę od tyłu podczas rzutu rożnego" - informuje hiszpański dziennik, który jest zbulwersowany tym, że sędzia niczego nie widział, a VAR nie chciał zainterweniować.

Szwedzi mają jeszcze szansę awansu na mundial w marcowych barażach.