"Wjechał z buta". Zachwyty nad reprezentantem Polski

Matty Cash w piątek zadebiutował w reprezentacji Polski, dostając niespełna dwa kwadranse w meczu w Andorze. - Myślę, że będzie wyborem numer jeden Sousy - mówi w "Przeglądzie Sportowym" Andrzej Niedzielan.

Krzysztof Kaczmarczyk
Matty Cash PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Matty Cash
Mecz z Andorą rozpoczął na ławce, a na boisku pojawił się w 63. minucie. - Spełniło się moje marzenie - przyznał potem Matty Cash. Te kilkadziesiąt minut już pozwoliło stwierdzić, że to solidne wzmocnienie reprezentacji Polski.

- Wjechał z buta do swojego baru, zamknął drzwi, ogłaszając: prawa strona jest już zajęta. Myślę, że będzie wyborem numer jeden Sousy - ocenił w "Przeglądzie Sportowym" jego debiut Andrzej Niedzielan.

I trudno się nie zgodzić. Cash wniósł dużo energii, był bardzo aktywny. Jedno czego na pewno potrzebuje, to czasu i większego zgrania z nowymi kolegami.

Według byłego reprezentanta Polski nie ma znaczenia, że rywalem była "tylko" Andora. - Jego warunki fizyczne, inteligencja były widoczne i w spotkaniu z takim rywalem - przyznał. - Można powiedzieć, że to lepszy Andrzej Niedzielan, podobna charakterystyka, taki TurboGrosik, tyle, że biega po prawej stronie boiska.

Zwrócił uwagę też na jego dynamikę czy szybkość, ale nie tylko. - Ma dobre zagranie, wyjście na pozycję. Potrzebuje jednak do tego zawodników, którzy potrafili mu piłkę dostarczyć - zakończył.

Kolejna okazja do zobaczenia Casha w naszych narodowych barwach będzie już w poniedziałkowym starciu z Węgrami. 24-latek ma wyjść od pierwszej minuty.

Mecz Polska - Węgry rozpocznie się w poniedziałek 15 listopada o godzinie 20:45. Transmisja na antenach TVP 1, TVP Sport oraz Polsatu Sport Premium 1. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

Ludovic Obraniak radzi Matty'emu Cashowi: Koniecznie musisz to zobaczyć!

Czy Matty Cash to duże wzmocnienie reprezentacji Polski?