Pamiętny moment Lewandowskiego. Co tam się wydarzyło!

Po raz ostatni reprezentacja Polski wygrała z Węgrami w 2011 roku. Na stadionie w Poznaniu kapitalną okazję do strzelenia bramki miał Robert Lewandowski, popełnił jednak błąd. Zobacz, jak do tego doszło.

Mateusz Kozanecki
pudło Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami w 2011 r Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: pudło Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami w 2011 r.
W poniedziałek reprezentacja Polski już po raz 34 zmierzy się z Węgrami. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbyło się 18 grudnia 1921 roku. "Madziarowie" pokonali wtedy Biało-Czerwonych 1:0. Był to debiut reprezentacji odradzającego się państwa polskiego w meczu międzynarodowym.

W 2011 roku Polacy mierzyli się z Węgrami w meczu towarzyskim, który odbywał się na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Już w pierwszej połowie bramkę na 1:0 strzelił Paweł Brożek.

W 70. minucie Biało-Czerwoni mogli podwyższyć na 2:0. Łukasz Piszczek zagrał w pole karne, a niepilnowany Robert Lewandowski z sześciu metrów strzelił tzw. szczupakiem. Wydawało się, że piłka znajdzie się w siatce.

Lewandowski jednak przestrzelił. - Szkoda naprawdę. Robert Lewandowski był w znakomitej sytuacji bramkowej, źle trafił w piłkę. Zaczęło się od bardzo dobrego podania - mówili komentatorzy.

Ostatecznie Polacy zwyciężyli 2:1 i jak do tej pory to ich ostatnia wygrana w meczu z Węgrami. 25 marca 2021 Biało-Czerwoni zremisowali bowiem w Budapeszcie 3:3. W poniedziałek staną przed szansą podreperowania dorobku. Początek meczu o godz. 20:45.

Zobacz pudło Roberta Lewandowskiego (od 3:00 min.):