Lider Fortuna I ligi wytrzymuje ciśnienie

Pierwszoligowcy kazali długo czekać na premierowego gola w rundzie rewanżowej. Strzeliła go ostatecznie Miedź Legnica i odniosła zwycięstwo 2:0 z Odrą Opole.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Tydzień temu Miedź Legnica dopięła swego i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Rzutem na taśmę, dzięki zwycięstwu w derbach z Górnikiem Polkowice, została "mistrzem półmetka". Wykorzystała niepowodzenie Widzewa Łódź w rywalizacji z Puszczą Niepołomice. W piątek podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego bronili prowadzenia w tabeli w spotkaniu z Odrą Opole.

Pierwsza połowa z sytuacjami podbramkowymi po obu stronach boiska, ale żadnemu piłkarzowi nie udało się przymierzyć do siatki. Odra nie ograniczała się do statystowania na terenie lidera. Na potwierdzenie Mateusz Marzec trafił w słupek krótko po przerwie. Miedź potraktowała ostrzeżenie poważnie i strzeliła gola na 1:0 w 69. minucie. Maciej Śliwa przymierzył do bramki po podaniu Maxime'a Domingueza. Wynik na 2:0 ustalił w końcówce Patryk Makuch.

W Niepołomicach mierzyły się drużyny, które nie zwyciężyły od czterech kolejek. Puszcza podjęła GKS 1962 Jastrzębie, w którym w środku tygodnia zmienił się szkoleniowiec. Na półmetku sezonu klub podziękował za współpracę Jackowi Trzeciakowi oraz jego asystentowi Dariuszowi Kłusowi. Za przygotowanie jastrzębian do meczu "o przełamanie" odpowiadał Mateusz Galikowski i dokonał on przemeblowania w jedenastce.

Pierwsza połowa bezbramkowa i raczej potwierdzała niż zaprzeczała ona kłopotom obu ekip. Puszcza już w 12. minucie straciła Piotra Mrozińskiego, który strzelił gola na inaugurację sezonu. Tym razem wcześnie zastąpił go Marcel Pięczek. Puszcza była dłużej w posiadaniu piłki i przełożyła to na sześć strzałów. GKS odpowiedział jednym, ale przynajmniej celnym.

Trenerzy zwlekali z przeprowadzeniem kolejnych zmian, zaufali podstawowym zawodnikom, ale tym atakowanie wychodziło z równie mizernym skutkiem. Szkoleniowcy zamieszali w jedenastkach dopiero w 68. minucie, ale ich zmiennicy okazali się równie nieskuteczni. Ostatecznie posypały się kartki zamiast goli, a remis 0:0 oznacza, że oba zespoły nie potrafią zwyciężyć od pięciu kolejek.