Co za widok! Lewandowski deklasuje rywali

Robert Lewandowski pewnym krokiem zmierza po piątą (!) z rzędu, a siódma w karierze koronę króla strzelców Bundesligi. W piątkowym meczu z Augsburgiem (1:2) "Lewy" powiększył przewagę nad próbującymi go gonić rywalami.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski nie wystąpił w ostatnim meczu eliminacji MŚ 2022 z Węgrami (1:2), co ma opłakane skutki dla reprezentacji Polski. Więcej TUTAJ. "Lewy" poprosił Paulo Sousę o zwolnienie z udziału w tym spotkaniu, bo czuł się wyeksploatowany intensywnym początkiem sezonu. Więcej TUTAJ.

Portugalczyk przystał na prośbę kapitana Biało-Czerwonych, dzięki czemu ten przed piątkowym spotkaniem z Augsburgiem miał pierwszą w tym sezonie tygodniową przerwę od wysiłku meczowego.

Wypoczęty Lewandowski nie uchronił Bayernu przed porażką w derbach Bawarii, ale za to sam zrobił krok w kierunku zdobycia kolejnej korony króla strzelców Bundesligi. W 38. minucie "Lewy" pokonał Rafała Gikiewicza i zdobył swojego 14. ligowego gola w tym sezonie.

Tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. Przewagę nad drugim Erlingem Haalandem powiększył do pięciu trafień. Na tym etapie sezonu, po 12 kolejkach, to spory zapas. Tym bardziej że Norweg z powodu kontuzji w tym roku w pościg za Polakiem już nie ruszy.