Drugoligowcom się spieszyło. Chojniczanka goni najlepszych

W czterech z sześciu sobotnich meczów eWinner II ligi padł gol już w pierwszym kwadransie. Chojniczanka zapewniła sobie wcześnie zwycięstwo 1:0 z Wigrami Suwałki.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
O zdobyciu trzech punktów przez Chojniczankę zdecydowało uderzenie Łukasza Wolsztyńskiego w 14. minucie. Dopadł on do piłki wybitej niezgrabnie po dośrodkowaniu i oddał uderzenie prosto do bramki Hieronima Zocha. Chojniczanie po zwycięstwie tracą dwa punkty do wicelidera Ruchu Chorzów. Z kolei Wigry poniosły drugą porażkę po przenosinach ich poprzedniego trenera Dawida Szulczka do Warty Poznań.

Nie minęła minuta i Sokół Ostróda prowadził w Grodzisku Mazowieckim. W dalszej fazie meczu najgorszy drugoligowiec potwierdził zwyżkę formy po pozytywnym, choć bezbramkowym meczu z Garbarnią Kraków i odniósł zwycięstwo 3:1. Po raz pierwszy wracał z wyjazdu z kompletem punktów, a Pogoń nie wykorzystała szansy na opuszczenie strefy spadkowej.

W Bełchatowie zadebiutował nowy szkoleniowiec Kamil Socha, który zastąpił na stanowisku Patryka Rachwała. Wyglądało na to, że już w pierwszym meczu będzie cieszyć się ze swoimi zawodnikami ze zdobycia kompletu punktów. GKS, mimo osłabień, prowadził do końca podstawowego czasu z Wisłą Puławy. Beniaminek powalczył ambitnie i praktycznie ostatnia jego akcja zakończyła się uderzeniem Carlosa Daniela na 1:1.