Szalony mecz w Rosji. Co zrobił Krychowiak?! (wideo)

FK Krasnodar mógł wygrać w starciu z FK Chimki, lecz Grzegorz Krychowiak zmarnował doskonałą okazję. Oba kluby musiały zadowolić się podziałem punktów (3:3).

Rafał Szymański
niewykorzystany rzut karny Krychowiaka YouTube / Premier Liga / Na zdjęciu: niewykorzystany rzut karny Krychowiaka
Przyjezdni bardzo szybko przeszli do konkretów. Worek z bramkami rozwiązał się już w 6. minucie, gdy Viktor Claesson pokonał bramkarza rywali.

FK Krasnodar mógł mieć dwubramkową przewagę przed przerwą. Elmir Nabiullin spowodował upadek Grzegorza Krychowiaka w polu karnym. Sędzia główny bez wahania podyktował "jedenastkę".

Sam poszkodowany chciał wymierzyć sprawiedliwość. W 36. minucie Krychowiak ustawił sobie piłkę i uderzył w lewy dolny róg. Na wysokości zadania stanął Ilja Lantratow, który uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Druga połowa była pełna zwrotów akcji. Gospodarze dwa razy gonili wynik, na listę strzelców wpisali się Nabiullin, Denis Głuszakow oraz Aleksandr Dołgow. FK Krasnodar odpowiedział golami Remy'ego Cabelli i Władimira Iljina, który w 80. minucie ustalił rezultat na 3:3.

Klub Krychowiaka plasuje się na piątym miejscu w stawce Premier Ligi. Polak spędził 90 minut na placu gry - to był jego 14. występ w trwającym sezonie. Przed tygodniem FK Krasnodar pokonał 2:1 Spartak Moskwa, a kadrowicz trafił do siatki z rzutu karnego.

FK Chimki - FK Krasnodar 3:3 (0:1)
0:1 - Viktor Claesson 6'
1:1 - Elmir Nabiullin 54'
2:1 - Denis Głuszakow 56'
2:2 - Remy Cabella 67'
3:2 - Aleksandr Dołgow 71'
3:3 - Władimir Iljin 80'

Niewykorzystany rzut karny Krychowiaka (od 42:55):