Co za akcja! Świetne wykończenie Augustyniaka [WIDEO]

Rafał Augustyniak wraca do formy. W sobotę polski pomocnik strzelił pierwszego gola w sezonie 2021/22, a jego Urał Jekaterynburg zremisował 1:1 z PFK Soczi.

Rafał Szymański
gol Rafała Augustyniaka Twitter / Match Premier / Na zdjęciu: gol Rafała Augustyniaka
Urał Jekaterynburg walczy o utrzymanie w rosyjskiej elicie. W ramach 16. kolejki Premier Ligi zespół Rafała Augustyniaka grał z wyżej notowanym PFK Soczi.

Gospodarze napoczęli rywali po 34 minutach gry. Akcję napędził Eric Bicfalvi, który zagrał na jeden kontrakt z Andriejem Egoryczewem, a następnie dośrodkował w pole karne. Augustyniak kapitalnie uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi na interwencję.

Zawodnicy PFK Soczi doprowadzili do wyrównania dopiero w 68. minucie. Joazinho wyłożył piłkę Christianowi Noboi, a ten strzałem z dystansu pokonał Ilję Pomazuna.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, w końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał Mateo Barać. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Urał zajmuje 14. miejsce w tabeli i potrzebuje dwóch punktów, aby wydostać się ze strefy spadkowej.

Dla Augustyniaka było to pierwsze trafienie w bieżących rozgrywkach. W czwartym meczu z rzędu defensywny pomocnik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. 28-latek rozegrał tylko jedno spotkanie w Biało-Czerwonych barwach, zadebiutował na początku kadencji Paulo Sousy.

Urał Jekaterynburg - PFK Soczi 1:1 (1:0)
1:0 - Rafał Augustyniak 34'
1:1 - Christian Noboa 68'

Wojciech Kowalczyk grzmi. "Jak ich zobaczę na zgrupowaniu, to złapię się za głowę"

Czy Augustyniak zasługuje na powołanie do kadry?