AC Milan w szoku. Maszyna się zacięła

AC Milan poniósł drugą porażkę z rzędu w lidze włoskiej, choć był na prowadzeniu. US Sassuolo potrafiło odwrócić wynik na 3:1. Łukasz Skorupski zachował czyste konto w wygranym spotkaniu.

piłkarze US Sassuolo cieszą się z gola PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze US Sassuolo cieszą się z gola
Milan nie nacieszył się prowadzeniem w pierwszej połowie. Rossoneri zdobyli przewagę po rozegraniu rzutu rożnego i dzięki strzałowi Alessio Romagnoliego. Po zaledwie trzech kolejnych minutach Gianluca Scamacca pokonał Mike Maignana spektakularnym uderzeniem zza pola karnego. Francuz tylko odprowadził piłkę wzrokiem do sieci. Dłonie składały się do oklasków.

Scamacca poszedł za uderzeniem i w 34. minucie pomógł w strzeleniu gola na 2:1 dla US Sassuolo. Kibice w Mediolanie byli w szoku, ponieważ jeszcze niedawno Rossoneri wydawali się być na odpowiedniej drodze do zwycięstwa. Bramka została zapisana jako samobójcza Simonowi Kjaerowi.

Po przerwie kolejne piłkarskie nieszczęścia Rossonerich. Domenico Berardi strzelił gola na 3:1 dla Sassuolo, a próbę podjęcia pościgu utrudniła czerwona kartka dla Alessio Romagnoliego.

W Spezii zagrali od początku meczu dwaj Polacy. Do jedenastki gospodarzy dołączył Arkadiusz Reca po kontuzji oraz zakażeniu koronawirusem. Pewne miejsce w bramce Bologni FC ma Łukasz Skorupski. Reca już w pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę i musiał uważać w dalszej fazie spotkania. W 58. minucie opuścił boisko, a trener wymienił go na Jacopo Salę. Do końca pozostał na posterunku Skorupski i po meczu cieszył się z zachowania czystego konta. Bologna wygrała 1:0 dzięki strzałowi z rzutu karnego Marko Arnautovicia.