Konkurs na gola wieczoru w Turynie. Grał Karol Linetty

Najpierw elegancko zza pola karnego trafił Josip Brekalo, a później piękne uderzenie z rzutu wolnego oddał Fernando Forestieri. Torino FC wygrało mecz efektownych bramek 2:1 z Udinese Calcio, a Karol Linetty był w nim zmiennikiem.

piłkarze Torino FC PAP / Alessandro Di Marco / Na zdjęciu: piłkarze Torino FC
Byki nie potrzebowały dużo czasu na przedostanie się przez cieszącą się dobrą opinią obronę Udinese. Akcja bramkowa była banalnie prosta. Po wykopie Vanji Milinkovicia-Savicia, piłka została zgrana przez Andreę Belottiego do Josipa Brekalo. Ten nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i zaskoczył Marco Silvestriego uderzeniem z dystansu. Bramkarz został złapany na wykroku.

Dobra szansa na wyrównanie została zmarnowana przez Ignacio Pussetto. Po dobrym podaniu oddał strzał bez przyjęcia, ale piłka została po nim sparowana do boku przez Vanję Milinkovicia-Savicia. Torino FC utrzymywało skromne prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się dla Granaty równie dobrze jak pierwsza. W pole karne Udinese wybrał się Bremer i zachował się najbardziej przytomnie w ogromnym zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obrońca wepchnął piłkę do siatki i zrobiło się 2:0.

Karol Linetty wszedł na boisko w 63. minucie za Dennisa Praeta. Powrócił on do klubu po dniach spędzonych na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Torino dowiozło korzystny wynik do końca, choć nie było spokojne o zwycięstwo. W 77. minucie Fernando Forestieri strzelił na 1:2 z rzutu wolnego. Jego huknięcie zza pola karnego kandydowało do gola wieczoru podobnie jak trafienie Josipa Brekalo.

Torino FC - Udinese Calcio 2:1 (1:0)
1:0 - Josip Brekalo 8'
2:0 - Bremer 48'
2:1 - Fernando Forestieri 77'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji (70' David Zima), Bremer, Mergim Vojvoda - Josip Brekalo (82' Marko Pjaca), Sasa Lukić, Tommasso Pobega, Ola Aina (63' Wilfried Stephane Singo) - Alessandro Buongiorno, Dennis Praet (63' Karol Linetty) - Andrea Belotti (82' Simone Zaza)

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Bram Nuytinck (59' Tolgay Arslan), Samir - Nahuel Molina, Roberto Pereyra, Walace, Destiny Udogie (78' Brandon Soppy) - Ignacio Pussetto (59' Fernando Forestieri), Gerard Deulofeu - Beto

Żółte kartki: Zaza (Torino) oraz Molina, Pereyra, Walace (Udinese)

Sędzia: Ivano Pezzuto