Wiek nie ma znaczenia. Słynny bramkarz błyszczy formą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Gianluigi Buffon
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Gianluigi Buffon

Mimo zaawansowanego wieku, Gianluigi Buffon wciąż utrzymuje wysoką formę. Golkiper był bohaterem meczu Como - Parma (1:1).

Gospodarze mieli dogodną sytuację w 40. minucie, gdy sędzia wskazał na jedenasty metr. Ettore Gliozzi został wyznaczony do wykonania rzutu karnego i uderzył w prawy dolny róg. Na posterunku był jednak Gianluigi Buffon, który bez trudu złapał piłkę.

Gliozzi znalazł sposób na doświadczonego bramkarza w 52. minucie i otworzył wynik. W samej końcówce do remisu doprowadził Roberto Inglese.

Adrian Benedyczak spędził 90 minut na placu gry. W 14. kolejce Parma podzieliła się punktami z Como i w tym momencie znajduje się na 14. miejscu w stawce Serie B.

Buffon latem postanowił wrócić do Parmy i prezentuje się rewelacyjnie. 43-latek w swojej klubowej karierze obronił już 24. rzuty karne, z czego dwa w trwającym sezonie. Były reprezentant Włoch udzielił wypowiedzi na antenie telewizji "Sky".

- Zawsze musiałem walczyć ze stereotypami. Po meczu z Lecce, kiedy przegrywaliśmy 0:4, musiałem słuchać głosów: "dlaczego Buffon nie jest na emeryturze?". To jest dla mnie dodatkowy bodziec. Głupcy coś mówią, ja to zapamiętuję i staram się udowodnić, że się mylą - stwierdził.

Calcio Como - Parma Calcio 1913 1:1 (0:0) 1:0 - Ettore Gliozzi 52' 1:1 - Roberto Inglese 85'

Czy 43-letni Buffon poradziłby sobie w Serie A?