Messi zwrócił się ze sceny do "Lewego". Te słowa przejdą do historii

Najlepszy piłkarz świata w 2021 roku - Lionel Messi - na koniec swojego przemówienia nieoczekiwanie zwrócił się do Roberta Lewandowskiego. "Robert, w zeszłym roku to ty zasłużyłeś na Złotą Piłkę!".

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Lionel Messi Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Lionel Messi
Lionel Messi najlepszym piłkarzem świata! Argentyńczyk wygrał plebiscyt organizowany przez "France Football" i odebrał kolejną już Złotą Piłkę. Siódmą w jego karierze. Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, a trzecie Jorginho.

Taki był werdykt głosujących w tym najbardziej prestiżowym plebiscycie świata. Nasz napastnik otrzymał również nagrodę "pocieszenia", czyli wyróżnienie za najlepszego strzelca 2021 roku (więcej znajdziesz TUTAJ >>).

Piłkarz Paris Saint-Germain - po odebraniu nagrody - podszedł do mikrofonu i przemówił. Na koniec, całkowicie nieoczekiwanie, zwrócił się do... Roberta Lewandowskiego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rozklepali rywala, a potem... Kapitalna bramka piłkarza Realu Madryt!

- Robert, w zeszłym roku to ty zasłużyłeś na Złotą Piłkę! - przyznał. - Wszystkiemu przeszkodziła pandemia, ale to właśnie ty powinieneś mieć tę nagrodę.

Messi powiedział głośno to, o czym mówiła większość ekspertów związanych z piłką nożną. Gdyby nie dość pochopna decyzja magazynu "France Football" o odwołaniu plebiscytu, to nagroda należała się właśnie Polakowi. Strzelał jak szalony, wygrał Ligę Mistrzów...

Messi podkreślił także, że do nagrody prowadziła kręta droga. - To niesamowite być tutaj, w ostatnich latach przecież była niepewność, co się będzie ze mną działo, czy nie zakończę kariery. Dotarłem jednak tutaj i jestem bardzo szczęśliwy.

Czytaj także: Złota Piłka dla Leo Messiego. Tak zareagował Robert Lewandowski >>

Czy Robert Lewandowski wygra jeszcze w przyszłości Złotą Piłkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×