Jedno słowo, ale jakie! Tak Iga Świątek pogratulowała Lewandowskiemu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  AELTC/Ben Solomon-Pool / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / AELTC/Ben Solomon-Pool / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Jedna z najlepszych tenisistek świata błyskawicznie zareagowała na to, co wydarzyło się podczas gali Złotej Piłki w Paryżu. Jej wpis na Twitterze jest strzałem w dziesiątkę.

[tag=2800]

Robert Lewandowski[/tag] drugim najlepszym piłkarzem roku 2021 w plebiscycie magazynu "France Football". Złota Piłka przypadła już po raz siódmy Lionelowi Messiemu. Argentyńczyk w swojej przemowie zwrócił uwagę, że polski napastnik powinien otrzymać tę nagrodę przed rokiem (TUTAJ znajdziesz całą wypowiedź >>). Ale nie dostał, bo plebiscyt się nie odbył. Przez pandemię koronawirusa.

Lewandowski nie wyjechał jednak z Paryża z pustymi rękami. Niejako na "otarcie łez" otrzymał nową nagrodę w historii Złotej Piłki - dla najlepszego snajpera (TUTAJ więcej szczegółów >>).

Równo z zakończeniem gali w kierunku Lewandowskiego popłynęła rzeka gratulacji. Od rodziny, ze strony PZPN i Bayernu Monachium, obojętni nie zostali zarówno koledzy z boiska, jak i eksperci oraz dziennikarz. Obojętna nie została również... Iga Świątek.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: długo się nie zastanawiał. Zobacz kapitalnego gola!

Tak! Jedna z najlepszych tenisistek świata opublikowała na Twitterze taki post.

- Duma! Wiele brawa Robert za to, co osiągnąłeś - napisała w dwóch językach (polskim i angielskim).

Należy podkreślić, że miejsce Lewandowskiego jest najwyższym w historii Złotej Piłki, jakie przypadło polskiemu piłkarzowi. W 1974 roku Kazimierz Deyna, a w 1982 roku Zbigniew Boniek - obaj zajęli trzecią lokatę.

Źródło artykułu: